NEWS & ARTICLES

Německá kosmetika Herbacin nově na českém trhu

Herbacin je německá kosmetika na přírodní bázi, jejíž tradice sahá až do roku 1905. Nově je tato kosmetika k dostání také na českém trhu.

Značka Herbacin, ač je cenově vhodná pro velmi širokou cílovou skupinu, nabízí

vysokou kvalitu a také záruku, že:

- není testována na zvířatech (a to ani jednotlivé složky kosmetiky)

- jsou v ní používány pouze vybrané přírodní a organické ingredience

- je vyráběna lokálně – ovoce, éterické oleje, máslo, koření nebo bylinky jsou z ekologického zemědělství v rámci regionu, kde je kosmetika vyráběna

- bez parabenů, syntetických barviv, minerálních olejů, vosků, formaldehydu, cyklických nitro vůní nebo halogen-organických konzervačních přípravků; je proti zbytečnému používání chemických přísad

- je eco-friendly s tím, že všechny obaly jsou 100 % recyklovatelné

Mezi oblíbené výrobky určené pro každodenní péči jsou krémy na ruce a produkty určené pro péči o nohy. Vedle těchto produktů nabízí Herbacin také základní vlasovou péči - šampony (pro poškozené vlasy, mastné a normální) a kondicionéry. Nechybí však ani sprchové gely nebo zvláčňující mléko na tělo. Řada Herbacin bude postupně rozšířena o další produkty FOOT CARE, které potěší zejména v letních měsících nebo krémy z řady péče o obličej HERBACIN FACIAL CARE. Ta bude doplněna výrobky pro citlivou pokožku z řady SENSITIVE CARE. S přihlédnutím na nárůst spotřeby pánské kosmetiky bude na domácí trh uvedena také řada pro muže „CAMOUFLAGE“.

Všechno to začalo kolem roku 1900, když dva farmaceuti v idylickém Durynsku dostali skvělý nápad a sestavili novou formuli pro péči o pleť zcela inspirovanou srdcem přírody. Konkrétně Herbacin založili v roce 1905 lékárníci Otto a Hedwig Königovi v německém Eisenachu. Výroba byla zpočátku umístěna právě v Eisenachu a později v přírodní rezervaci nedaleko Hörsel v Durynsku. Blízkost tmavě zelených lesů, kvetoucích luk, ale především vlastní bio bylinná zahrada vytvořily osobitou image přírodní kosmetiky, která přetrvala až dodnes. Celkové portfolio kosmetiky zahrnuje mimo výrobky distribuované do ČR také koupelové pěny, komplexní péči o obličej (krémy, čistící pěny, odličovač make-upu), péči na a po holení, vyživující masky a peelingy pro ženy, speciální řadu pro muže, balzám na rty a další. Kosmetika Herbacin je distribuována přes síŤ drogerií Rossmann a v eshopu Dr.Max.