Nepodceňujte péči o své zuby ani v těhotenství, vsaďte na proteolytické enzymy!

redakce
03. Září 2019

Přestože je těhotenství krásné období plné radostného očekávání, může přinášet i řadu nepříjemností. Na nastávající maminku i miminko působí hormonální změny, které se odehrávají v těle každé těhotné ženy. Ty se týkají i ústní dutiny. Dásně se více prokrvují a jsou zranitelnější vůči působení bakterií zubního plaku, které mohou při zvýšené krvácivosti ohrožovat nejen zdraví ženy, ale i nenarozeného dítěte.

Nejvýraznější změny na dásních se objevují mezi 2. až 8. měsícem těhotenství. Toto období přináší největší hormonální výkyvy, s kterými je spojená i změna stravovacích návyků. Těhotenské chutě mohou ženu přimět spořádat na posezení i celý čokoládový dort a právě cukry jsou živnou půdou pro bakterie způsobující zubní kaz. Pokud navíc zanedbáváte ústní hygienu a na zubech se vám usadí plak, mikroorganismy jsou jako v ráji.

Enzymová zubní pasta Enzymel Parodont, cena 240 Kč

Enzymová zubní pasta Enzymel Parodont, cena 240 Kč

Pro zdraví našich zubů je ideální navštěvovat pravidelně zubního lékaře a podstupovat dentální hygienu. V průběhu těhotenství je obzvlášť důležité čistit si zuby dvakrát denně a sledovat, zda se neobjevují prvotní příznaky infekce, kterou značí oteklé dásně nebo krvácení při čištění zubů.

Enzymový gel na dásně Enzymel Parodont, cena 190 Kč

Enzymový gel na dásně Enzymel Parodont, cena 190 Kč

Zuby všech, nejen těhotných žen, si zaslouží péči speciálních kartáčků (např. pro čištění mezizubních prostor) a přípravků. Velmi účinné při hygieně v ústech se prokázaly být proteolytické enzymy, které pozitivně působí na dásně i sliznice dutiny ústní. Zubní pasty a mukoadhezivní gely ENZYMEL®, jejichž složení je o tyto enzymy obohaceno, pomáhají potlačovat usazování bakterií na zubní sklovině a snižovat tak tvorbu nežádoucího plaku. Navíc podporují slizniční imunitu, snižují krvácivost dásní, redukují otoky a při podráždění optimalizují podmínky hojení. Díky nepřítomnosti adstringentních látek, parabenů, SLS a alkoholu jsou navíc pro budoucí maminky jako stvořené!

Antimikrobiální zubní pasta Enzymel Intensive 35, cena 240 Kč

Antimikrobiální zubní pasta Enzymel Intensive 35, cena 240 Kč