Nespočet nápadů na letní dezerty s jedním likérem

redakce
21. Červen 2019

Jak poznáte opravdového požitkáře, který miluje sladké? Dokáže vytvořit dokonalý požitek ze zcela obyčejných surovin, jakými jsou třeba kopeček zmrzliny nebo ledová káva. A přepadne-li vás chuť na nevšední požitek, dokáže vás bezpečně uspokojit. Staňte se požitkářem i vy a sáhněte po Baileys Original Irish Cream, který pozvedne jakýkoli dezert na vyšší úroveň a osvěží i všední večery ve své čisté podobě na kostkách ledu.

 

Likér Baileys využijete v kuchyni hned v několika variantách. Připravte si dokonale osvěžující zmrzlinový pohár či lahodnou ledovou kávu, která vás nepřestane bavit ani po zbytek roku. Pokud si ho chcete vychutnat samotný, nejlépe chutná s ledem. Likér je vyroben z kvalitních surovin, jako je například pravá irská whisky, smetana a kakaové boby. Baileys Irish Cream Original seženete v obchodech i online za doporučenou cenu 449,90 Kč.

 

Ledová káva s bílou čokoládou

Na osvěžující a lahodnou ledovou kávu budete potřebovat:

  • 200 ml Baileys Original
  • 100 g bílé čokolády, nakrájené na kousky
  • 50 ml mléka
  • 300 ml tučné smetany, lehce vyšlehané
  • 500 ml silné kávy, vychlazené
  • Pokrájené pekanové ořechy, kousky bílé čokolády, karamelový toping

Rozpusťte čokoládu v teplém mléce a rozmíchejte. Poté vmíchejte 2 polévkové lžíce našlehané smetany. Nalijte čokoládovou směs do misky se zbývající smetanou a opatrně vmíchávejte, dokud nebude pěna hladká. 4 lžíce čokoládové pěny vložte do uzavíratelné sklenice, přidejte Baileys a protřepejte, dokud se směs nepropojí. Zbylou pěnu vložte na chvíli do lednice. Do 4 sklenic dejte několik kostek ledu. Rozdělte směs s Baileys do sklenic. Zalijte kávou, navrstvěte pěnu, posypejte pekanovými ořechy a kousky čokolády. Přelijte karamelovým topingem a ihned podávejte. Dobrou chuť!