Nespresso Barista Creations: Nový pohled na kávu s mlékem

Tezera Švecová
11. Duben 2019

Mléko je pro tři čtvrtiny milovníků kávy na celém světě její nedílnou součástí, proto Nespresso přichází jako jednička na trhu s porcovanou kávou s novými kávovými směsmi zvlášť vytvořenými pro konzumaci s mlékem. Trvalo šest let, než vznikla novinka BARISTA CREATIONS, kdy experti zkoumali, které kávové směsi budou skvěle doplňovat mléko v mléčných recepturách. Tým odborníků zkoušel různé způsoby mletí a pražení káv z 18 různých míst původu po celém světě, aby si zákazníci mohli připravit lahodné mléčné receptury v pohodlí domova na kávovarech Nespresso.

Vznik kávové směsi

„Naše snaha najít dokonale vyváženou kávu s mlékem se inspirovala řemeslem profesionálních baristů a přemýšlením nad tím, co naši zákazníci očekávají a proč kávu s mlékem pijí,” uvedl Karsten Ranitzsch, Head of Coffee ve společnosti Nespresso. „Naši kávoví odborníci proto začali tím, že si udělali průzkum mezi našimi spotřebiteli – a ukázalo se, že preference a způsoby konzumace kávy s mlékem jsou velmi rozmanité. Až poté, co jsme si prošli všechny odpovědi a zjistili jejich názory, jsme mohli začít s vývojem samotných nových směsí, které jsou zvlášť určené pro přípravu s mlékem." Experti testovali na 20 000 káv cappuccino a namíchali více než 120 prototypů nových směsí. Výsledkem dlouhého výzkumu je nová řada káv Nespresso BARISTA CREATIONS.

Chiaro Mild Cappuccino

Chiaro Mild Cappuccino

Nová stálá řada káv

BARISTA CREATIONS od Nespresso obsahuje hořkost, kyselost, plné tělo a výraznou chuť i aroma. Nabídka zahrnuje několik různých směsí, avšak každá se pojí s mlékem a ze všech můžete připravit mnoho různých receptů od malé kávy cortado po větší cappuccino. Můžete je však kombinovat i s rostlinnými mléky, například ovesnými či sójovými. V domácím prostředí se tak každý z nás může stát baristou.

Corto Cortado

Corto Cortado

Řada káv Barista Creations

Barista Creations nabízí několik druhů směsí. Káva Chiaro je inspirována baristy z Brooklynu, hodí se pro přípravu jemného sladkého cappuccina. Směs Scuro se inspirovala baristy z Melbourne. Je velmi vhodná pro přípravu intenso cappuccina. Směs Corto inspirovali baristé ze Španělska. Hodí se spíše pro receptury s menším množstvím mléka. Je velmi tmavá, kořeněná. 

Lahodnou kávu si připravíte stisknutím jediného tlačítka na domácím kávovaru Nespresso Latissima. Díky kávovým znalostem společnosti Nespresso a využití venturiho systému si vychutnáte kávu se správně připravenou mléčnou pěnou. Barista se z každého milovníka kávy stane díky Nespresso Creatista, což jsou kávovary pro přípravu autentické kávy Latte Art. Jednoduše zde upravíte nastavení pro objem kávy a teplotu i strukturu mléka. Nové kávové směsi zakoupíte v nabídce Nespresso od 15. dubna 2019 za cenu 104 Kč. Pro více informací o řadě Nespresso BARISTA CREATIONS a kávovarech Nespresso navštivte stránky www.nespresso.com.