Nespresso představuje kolekci Nude vyrobenou z kávových slupek

Značka Nespresso představuje novou kolekci příslušenství Nude, kterou tvoří několik sad kávových šálků v různých velikostech vyvinutých ve spolupráci se značkou Huskee, obě značky spojuje prestižní certifikace B Corp™. Huskee je angažovaná značka, jejíž hodnoty, elegantní a odolný design skvěle doplňují filozofii a přístup značky Nespresso. Tímto partnerství propojuje značka Nespresso svůj závazek udržitelnosti s vášní pro moderní design. Kolekce nabízí zákazníkům stylové, recyklované příslušenství vyrobené z kávových slupek.

Šálky z kolekce Nude jsou vyrobeny ze 30 % z vnitřních kávových slupek, které chrání kávové zrno, jež se získávají jako organický odpadní materiál při procesu loupání kávy. Ze slupek se dají vyrobit opakovaně použitelné šálky, které jsou velmi odolné, a stylové a které propojují začátek i konec celého procesu výroby kávy. Druhým materiálem v šálcích Nude je polypropylen. Kombinace obou materiálů zajišťuje, že šálky jsou odolné a dají se pohodlně každodenně používat, což mimo jiné znamená, že je možné je mýt v myčce.

Kolekce Nude je dostupná v síti Nespresso:
  •  Sada Espresso: 2 × šálek Espresso (80 ml): 310 Kč
  •  Sada Lungo: 2 × šálek Lungo/Cappuccino (180 ml): 360 Kč
  •  Sada Gran Lungo: 2 × šálek Gran Lungo/Americano (270 ml): 440 Kč
  •  Sada Signature: 2 × šálek Signature (390 ml): 490 Kč

V roce 2020 značka oznámila, že chce do konce roku 2022 dosáhnout neutrální uhlíkové stopy. Cestou k dosažení tohoto cíle je závazek obnovy lesů, recyklace a použití recyklovaných materiálů, přechod na plně obnovitelné zdroje energie a spolupráce s partnery v dodavatelském řetězci na snížení emisí uhlíku. Do konce roku 2050 nejpozději chce v uhlíkové stopě dosáhnout čisté nuly.