Nespresso s vámi v lednu cestuje v čase

Tezera Švecová
11. Leden 2019
Již tento měsíc vás vezme Nespresso na cestu v čase až k historickým kořenům a zajímavým prostředí prvních kaváren. Představuje totiž dvě nové kávy v limitované edici Café Istanbul a Caffé Venezia, inspirované vůbec prvními kavárnami světa. Jejich vůně a aroma má za cíl přenést jejich živou atmosféru až k vám domů. Město Istanbul je vnímán jako brána mezi Asií a Evropou. Protínaly se zde rozlišné kultury, myšlenky i chutě. V kavárnách vznikaly nové nápady. Benátky byly domovem umění, hudby a experimentů a kavárny velmi často určovaly vkus společnosti.

Vraťte se do minulosti a objevte rodiště moderní kavárny díky Café Istanbul. Díky obsahu intenzivních černých a orientálních tónů se stane inspirací každému milovníkovi černé kávy. Benátky a relaxaci v domově umění a hudby vám přiblíží šálek kávy Caffé Venezia. Abyste si mohli atmosféru historie užít naplno, namaloval Young Rascal obrazy, které znázorňují moderní a stylové milovníky kávy Nespresso prolínající se s ilustracemi prvních kaváren, čímž se současní lidé ocitají ve světě včerejška. 

Young Rascal to vysvětluje takto: "Inspirovala mě myšlenka vzít typického milovníka kávy z dnešní doby, tak jak je i se sluchátky, a umístit ho do scény z minulosti. Protože historii mám moc rád, hned jsem se pro tenhle koncept nadchnul. Benátské a istanbulské kavárny byly společenskými centry a místy, kde se mísilo mnoho vlivů. Když jsem do nich umístil současníky, hned jsem přemýšlel, jestli by tam vůbec zapadli. Ale samozřejmě že ano! Byli by sice oblečení jinak, ale prastaré umění konverzace a smíchu by zůstalo stejné. Doufám, že se mi to podařilo v těchto obrázcích zachytit."

Limitovaná edice
Café Istanbul pochází z Jemenu a spolu s poklady Východní Indie a Indie vytvořily směs připomínající tajemství orientálních bazarů. Vyznačuje se exotickým charakterem s intenzivními tóny pražení a černého pepře. K dostání v balení 25 ml nebo 40 ml.
 
Caffé Venezia nebízí mísení kávy z etiopského města Harrar s indickou Arabicou. Tímto spojením vznikne šálek kávy plný exotických vůní východu. Divoké a květinové tóny se propojují s nápadně praženým charakterem do výsledné výrazné a mnohovrstevnaté kávy. K dostání v balení 40 ml nebo 110 ml.
 
Obě limitované kávy zakoupíte po omezenou dobu v buticích Nespresso, prostřednictvím center zákaznických služeb Nespresso a online na www.nespresso.com od 10.01.2019 za 124 Kč.