NEWS & ARTICLES

neubau, nová značka brýlí plná zeleně

neubau, nová značka z dílny rakouské společnosti Silhouette International, která již více než padesát let vyrábí brýle nejvyšší kvality, se na českém trhu poprvé objevila v dubnu letošního roku.

Myšlenkový směr, který položil základy pro značku neubau, leží ve vídeňské čtvrti se stejnojmenným pojmenováním. V sedmé vídeňské čtvrti Neubau najdete plodné podhoubí mladické kreativity, kde se konvence rozhodně nenosí. Tady vládne hipsterský duch, zápal a nadšení pro ekologické směry a myšlenky, trocha bohémství a značná dávka odvahy.

Značka cílí na mladou generaci mileniálů, kterým není lhostejné životní prostředí a kteří mají blízko k ekologickému stylu života. Hadříky na čištění brýlí se vyrábí ze stoprocentně recyklovaných PET láhví, pouzdra pro brýle se vyrábí z celulózy bez použití průmyslových lepidel. Pro výrobu brýlí byl také vyvinut nový materiál, který dostal název naturalPX.

naturalPX je ze 65% tvořen rostlinnými zdroji. Pro výrobu tohoto nového materiálu se využívají semena skočce obecného, která se po vylisování promění v ricinový olej. Značka tak výrazně snižuje úhlíkovou stopu samotných brýlí. Celá filozofie značky neubau se dá shrnout motem “ŽIJEME VE MĚSTĚ, ALE MILUJEME PŘÍRODU.”

Aktuálně značka přichází s novou říjnovou kolekcí z nerezové oceli, která dostala název “THE WIRE COLLECTION” Design se inspiruje aktuálním trendem minimalistických křivek a tvarů a spolu s delikátní
nerezovou ocelí doplňuje kolekci neubau.

Erwin

ERWIN v sobě kombinuje odkaz retro stylu ducha doby našich otců a dědů s moderním šmrncem. Perfektní mix křivek a ostrých hran. Model ERWIN si dovedeme představit na baristovi, který vám připraví dokonalé espresso ve vaší oblíbené fair-trade kavárně.

Sarah

SARAH je svěží a mladistvá s urbanistickým nádechem a dotykem lehké ženskosti. Barevné škály nabízí zajímavé spektrum - od stříbrné až po hedvábně růžovou.

Felix

FELIX, unisex model, který dokazuje, že kulaté tvary jsou opravdu nadčasové. Všimněte si krásného designu nosníku ve tvaru rozpůleného loga neubau. Kreativní přístup designérů, kteří zajímavým způsobem zapracovali grafickou identitu značky přímo do samotné obruby.

Manu

MANU, unisex model, který spojuje dva největší trendy poslední doby - kulatý tvar a dvojitý nosník. MANU dotvoří váš styl a vypíchne hravou nápaditost zákazníka.