Nguyen Hoang Lan

Tezera Machová
12. Listopad 2019

Modely návrhářky “MiMi” Nguyen Hoang Lan se nesou ve znamení originality a principu udržitelné módy. V rozhovoru nám prozradila, jak její modely vznikají a co jí dodává inspiraci.

Otázka
Jak dlouho žijete v České republice a jak dlouho se věnujete módě?
Odpověď
Žiji v Praze od roku 1993 a módě se věnuji od mala a živím se tím už více než 10 let.
Otázka
Bylo těžké rozjet svou vlastní značku?
Odpověď
Ano, bylo a pořád je to těžké. Vyžaduje to hodně práce a pevné nervy, je to celoživotní zkouška trpělivosti. :)
Otázka
Jak byste popsala Vaši zákaznici?
Odpověď
Mám štěstí, mé zákaznice jsou skvělé ženy, vtipné a pracovité... většinou jim je 30+, ale v poslední době k nám chodí čím dál tím více takových, kterým je i 17+, což mě velice těší.
Otázka
Spolupracujete s nějakými osobnostmi? Pokud ano, kdo to je a jak jste se našli?
Odpověď
S Lindou Rybovou, Kamilou Rundusovou, Tonyou Graves. Holky jsou velmi fajn a milé, mají skvělý vkus, takže to pro mě nikdy neznamenalo ani moc práce je obléct.
Otázka
Existuje někdo, koho byste chtěla obléct?
Odpověď
Michelle Obama.
Otázka
Můžete nám popsat nějaké vaše techniky, ruční výšivky, upcyklaci a zajímavé kousky?
Odpověď
Když jsem byla malá, tak jsem vyšívala různé klasické vzory. Teď preferuji úplně jiné. Ráda vyšívám abstrakce, volné a nenaplánované vzory, takové spontánní. Vždy se domlouvám s klientkou na barevné kombinaci a umístění, ale jak to bude vypadat, tak to už je jenom na mně, což já sama předem nikdy nevím (nicméně i paní Havlová mi jeden takový odsouhlasila a byla moc spokojená). Používám nejvíce plný steh v různých velikostech a pak francouzský uzlík, taktéž různých velikostí. Občas je kombinuji s korálky od Preciosa.
Otázka
Co k jejich tvorbě bylo použito?
Odpověď
Když jde o upcycling, tak vždy dávám přednost kvalitnímu materiálu. Střihů se nebojím, vždy jej uchopím po svém. Odstraním například rukávy a nasadím jiné, zruším légu i knoflíky, přidám látku na bocích a někdy i na zadní díl a vytvořím tak zavinovací kabát. Často kombinuji s novými materiály a výšivkami.
Otázka
Který kousek jste si oblíbila?
Odpověď
Myslíte, které kousky jsou mé oblíbené? Miluji gobelíny a staré fotografie, takže se pro ně vždy snažím najít místo.
Otázka
Kolik kousků od daného modelu vyrábíte?
Odpověď
Když vytvoříme novou kolekci (např. jaro/léto nebo podzim/zima), tak vytvořím cca 12-15 modelů a snažím se z každého z nich vyrobit 3 velikosti a od každé z nich potom dva kusy.
Otázka
Kde mohou zákaznice Vaše oděvy zakoupit?
Odpověď
U nás na e-shopu, anebo osobně se mnou v butiku na Štěpánské ulici v Praze. Jsem jako ten policajt v civilu – ráda oblékám klientky sama, díky tomu vím, co chtějí a co by jim mohlo slušet příště. Kdybych jen seděla v ateliéru, tak vůbec nevím, koho oblékám.