NEWS & ARTICLES

Nobile 1942 - 1001 nová vůně s láskou ke knihám

Ručně vyráběné luxusní parfémy uměleckého parfumářství Nobile 1942 našly své místo v butiku Vavavoom. Na český trh vstupují představením prémiové novinky 1001.

Značka Nobile 1942 se hrdě hlásí k hrstce firem, které si své vůně vyrábějí a balí ručně a samy. Svou práci odvádí pečlivě a s plným nasazením. Vedle ryze italských ingrediencí, jako jsou sicilské citrony a florentské kosatce, nakupují vzácné suroviny od dodavatelů, kteří nabízí pouze nejvyšší kvalitu. Tým odborníků v Nobile 1942 neustále vyhledává nové řemeslné výrobce, materiály a exkluzivní pracovní postupy.

Nová vůně z prémiové kolekce parfém 1001 vznikla díky lásce ke knihám, k samotnému procesu psaní a čtení. Hlavní roli v kompozici 1001 hraje papyrus, komunikační prostředek par excellence, který se k psaní používal od úsvitu věků až do relativně nedávné minulosti. Vůně se otevírá svěžími, průzračnými kořenitými tóny čerstvého elemi, zázvoru a růžového pepře, které se prolínají se šťavnatým červeným čajem zrcadlícím optimismus a trpělivost ženy, která noc za nocí vypráví dechberoucí nádherné příběhy. Poté nastupuje akord živočišné a ženské růže a smyslné květinové srdce, které je naplněno šafránem a hřejivým extraktem z kurkumy.

Stefania Giannino, umělecká ředitelka značky, o nové vůni Nobile 1942 říká: „Základní myšlenkou vůně 1001 je přesně tento pocit kontinuity, očekávání, svádění slovy. Nikdo nezná svůdnou moc vyprávění příběhů lépe než Šeherezáda, hrdinka Tisíce a jedné noci, která svými pohádkami dokázala okouzlit muže, který ji původně chtěl nechat zabít. Originální verzi této knihy jsem objevila během univerzitních studií arabštiny a úplně jsem se do ní zamilovala. Právě ona mi poskytla prvotní impuls pro vytvoření vůně 1001.“

Kreativní ředitelé značky na vzniku tohoto ryzího parfému spolupracovali s italským mistrem parfumářství, oceňovaným Lucou Maffei, i mistry obalového designu. Celý flakon se koupe ve zlatém prachu a ukrývá se v ručně vyráběném, koženém pouzdře. 75 ml vůně 1001 v koncentraci Eau de Parfum je možné pořídit za 5900 CZK. Ostatní parfémy z kolekce ve velikosti 75 ml a koncentraci Eau de Parfum lze pořídit za 2800 CZK.