Nové chytré krmítko od Tesly zjednoduší život domácím akvaristům i rybičkám

Krmítko pomůže s pravidelností i krmnou dávkou

Značka Tesla od Witty přichází s novinkou, která nadchne všechny akvaristy a chovatele dalších vodních živočichů. Nový Tesla Smart Fish Feeder je chytré krmítko, které je nabité řadou pokročilých funkcí. I proto si ho oblíbí nejen akvaristé, ale hlavně rybičky.

Co ale dělat v případě delší dovolené či pověstné zapomnětlivosti? V takovém případě je tu novinka od značky Tesla v podobě chytrého krmítka Tesla Smart Fish Feeder. Pomáhá s automatickým krmením v pravidelných intervalech, kdy si akvarista může nastavit jak interval, tak i množství krmiva. Tato užitečná funkce zabrání tomu, že by ryby či další živočichové nebyli schopni celou porci zkonzumovat, a zbytky potravy by tak zůstaly v akváriu a způsobovaly znečištění či dokonce zkažení vody.

Široké možnosti nastavení

Možnosti, jak chytré krmítko Tesla Smart Fish Feeder nastavit, jsou opravdu široké. Krmení může probíhat až třikrát denně, dávkování lze automaticky nastavit v rozmezí jedné až tří porcí. Krmítko nabízí také manuální ovládání. Tam je možné potravu rybičkám dávkovat od jedné až do pěti porcí.

Akvaristé vše jednoduše nastaví buď přímo na krmítku s pomocí tlačítek a přehledného LCD displeje, anebo kdykoliv a kdekoliv v chytré mobilní aplikaci Tesla Smart, která je dokonce v češtině. Stačí jen krmítko připojit na domácí wi-fi síť.

Ani s nastavováním si ale uživatelé nemusejí lámat hlavu díky možnosti zvolit automatické časování i dávkování krmiva. Přehled, co se ve vodách děje, zase poskytne sedmidenní historie.

Tichý provoz a stylový design

Chytré krmítko, které se hodí pro granulovanou i vločkovou potravu, je vybavené dostatečně velkým zásobníkem o objemu 200 ml. Díky tomu nezůstanou rybky o hladu ani v případě delší nepřítomnosti. Bonusem je velmi tichý provoz, stylový design i skutečnost, že se díky možnosti připevnit ho na sklo o tloušťce až 24 mm hodí pro jakékoliv akvárium. Celá řada pokročilých funkcí včetně širokých možností personalizace, ale také automatický provoz, ovládání na dálku v češtině, opravdu tichý provoz a nadčasový design.

Nové chytré krmítko pro rybky Tesla Smart Fish Feeder ocení jistě každý akvarista. Chytré akvarijní krmítko Tesla Smart Fish Feeder je nyní dostupné u vybraných prodejních partnerů a brzy bude v prodeji také na e-shopu Tesla Smart , a to za 999 Kč.

Jak krmit akvarijní rybky?

Kvalita i způsob krmení mají vliv na to, jak jsou rybky spokojené, jak se zbarvují, reprodukují a jak dlouho žijí. Proto je klíčová pestrá, kvalitní strava stejně jako velikost krmné dávky. Začátečníkům akvaristiky usnadní jednoduché pravidlo, že by dávka neměla být větší než množství krmiva, které živočichové zkonzumují do zhruba pěti minut. Jen tak se zabrání jeho poklesu na dno, a tím i znečišťování vody.

3 tipy, jak správně krmit rybky

1. Základem je co nejpestřejší jídelníček, proto je vhodné střídání granulované a vločkové stravy stejně jako ozvláštnění krmné dávky mraženou či živou potravou.

2. Rozměry kousků potravy musí odpovídat velikosti rybek, v případě nejasností poradí odborníci ve zverimexech či na infolinkách e-shopů.

3. Intervaly mezi jednotlivými dávkami se u různých druhů liší, většina je ale spokojena se dvěma až třemi krmnými dávkami denně.