NEWS & ARTICLES

Nové trendy proti vráskám

Léta nikdo z nás nezastaví. Každý se s nimi ovšem vyrovnává po svém. Někdo drahými krémy a séry, někdo za pomoci přírodních prostředků a někdo za asistence estetické medicíny.

Za vznik vrásek může celá řada faktorů. U někoho hraje velkou roli genetika, u jiného přemíra stresu, kouření, nadměrné vystavování slunci, ale i rychlý úbytek na váze či dlouhodobé udržování nízké tělesné váhy. „Především ženy by si měly uvědomit, že tuk může být i jejich přítelem. Zejména po 50. roce věku, kdy přítomnost tuku v obličeji snižuje výskyt hlubokých vrásek," vysvětluje MUDr. Ludvika Záhořová.

Jinak přirozeně s věkem pleť ochabuje a výraz obličeje se mění. Kromě vrásek pak jedince trápí unavený, smutný až zamračený výraz, za což mohou především povolené obličejové kontury.

Podívejte se s námi na nejoblíbenější metody v neinvazivní estetické medicíně u nás i ve světě.

Injekční výplně
Mezi nejčastější zákroky českých předních dermatologů dnes patří tzv. injekční výplně, odborně nazývané fillery, a to především na bázi kyseliny hyaluronové. Podle průzkumu portálu Plastická-chirurgie.info tuto metodu lékaři doporučují především kvůli dobré snášenlivosti výplní.

Vyplňující přípravky lze injekčně aplikovat do různých částí obličeje a do různých vrstev pleti – od epidermis až po podkoží – s cílem obnovit objem pleti. „U mladších klientek provádíme prostřednictvím kyseliny hyaluronové zejména korekce rtů a výplň nosoretních rýh, u starších pak korekce povislých koutků a obnovení kontur,“ upozorňuje dermatoložka MUDr. Lenka Páralová.

Transfer tuku
U této metody dochází k odebrání tuku z jedné části těla (pomocí mikroliposukce) a jeho přenosu do jiných partií – například obličeje – s cílem obnovit zde objem. Výsledek je po čase velmi přirozený.

Radiofrekvenční a jiné lasery
Lasery se používají k ošetření ochabující pleti a ke zlepšení kvality tkáně. Mohou také stimulovat produkci kolagenu. Během ošetření potře lékař obličej pacienta speciálním gelem, který pleť na ošetření připraví. Poté zaměřuje radiofrekvenční nebo laserové světlo na ošetřované oblasti.

Plazma terapie
Při této metodě dochází k odebrání krve z pacientovy paže, která je následně ve zkumavce odstředěna. Ze zkumavky se poté získá plazma bohatá na krevní destičky a injekčně se aplikuje do pacientovy pleti.

Mezoterapie
Omlazení pokožky obličeje, dekoltu a krku, ale také například hřbetu rukou. Mezoterapie zvyšuje cirkulaci krve a lymfy a tím výrazně podporuje regenerační schopnosti pokožky. Vyvoláním tvorby kolagenu a nových buněk dokáže vypnout kůži a vyrovnat středně hluboké vrásky.

Při mezoterapii se speciální léčivé roztoky aplikují mikroinjekcemi do střední vrstvy kůže (tzv. mezodermu), tedy přibližně do hloubky 4 mm. Léčebné roztoky obsahují vysoké koncentrace vitamínů, aminokyselin a koenzymů. Tyto látky mají zásadní význam pro regeneraci. Pokud je pokožka suchá či vysušená a pokud je třeba i vypnout drobné vrásky, bývá tento roztok kombinován s kyselinou hyaluronovou. Přesný postup léčby a složení léčebných roztoků určí lékař na základě zhodnocení stáří a stavu pokožky.