Novinky na Blu-ray a DVD září 2022

Filmová verze slavného seriálu pokračuje. V Panství Downton: Nová éra se šlechtický rod Crawleyů vypořádává s výzvami nové doby i záhadou z hraběnčiny minulosti v daleké Francii.

Robert Eggers, jeden z nejosobitějších režisérů současnosti, natočil temný, krvavý a syrový epos o vikinském princi (Alexander Skarsgård), jenž se mstí za vraždu svého otce. Ve filmu Seveřan si užijete nádhernou islandskou krajinu a skvělé herecké obsazení (Nicole Kidman, Ethan Hawke, Anya Taylor-Joy).

Legendární studio DreamWorks Animations servíruje lahůdku Zlouni. Hlavními hrdiny jsou nechvalně známí Vlk, Had, Tarantule, Piraňa a Žralok. Animovaná komedie je adaptací populární stejnojmenné komiksové série spisovatele Aarona Blabeyho. Jak sám o filmu říká: „Jednoduše řečeno, chtěl jsem, aby Zlouni byli jako od Tarantina, ale pro děti. A myslím, že se nám podařilo najít přesně to místo, kde si děti budou užívat tu dobrodružnou akční jízdu a jejich rodiče se budou skvěle bavit u nadstavby, která je určená především jim.“

Snímek Belfast zabodoval v mnoha filmových soutěžích po celém světě. Ze sedmi nominací na Oscara si odnesl režisér a scenárista Kenneth Branagh cenu za nejlepší původní scénář. Snímek sleduje humorný a laskavý, ale zároveň drsný příběh jednoho chlapce z Belfastu uprostřed společenského zmatku konce 60. let. Na DVD a Blu-ray najdete alternativní závěr a spoustu dalších bonusů.

Tomáše Kluse, Ondřeje Vetchého a Jiřího Lábuse uvidíte v pokračování velmi oblíbené pohádky Tajemství staré bambitky 2, která se pyšní naprosto skvělou kino návštěvností 400.000 diváků v ČR.

Vraťte se znovu do Bradavic a oslavte spolu s herci dvacáté výročí od uvedení prvního filmu Harry Potter a Kámen mudrců. V dokumentu Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic Vám bude zodpovězeno vše, co jste chtěli vědět o Harrym.

Zdeněk Svěrák a Jan Svěrák, skvělá kombinace tvůrců pro hezký český film. Betlémské světlo si na DVD pustíte i s bonusovým filmem o filmu.

Buzze Rakeťáka zná snad každý. Kdo byl ale hrdina, který hračku z Toy Story inspiroval? Studia Disney a Pixar představují animované intergalaktické dobrodružství vesmírného hrdiny Rakeťák.

Žhářka je napínavou filmovou adaptací knihy hororového klasika Stephena Kinga o desetileté dívce s pyrokinetickými schopnostmi, která s rodiči utíká před nechtěnou pozorností vládní agentury.

Elvis je film o životě a hudbě Elvise Presleyho z pohledu jeho komplikovaného vztahu s tajemným manažerem, plukovníkem Tomem Parkerem. V roli Elvise naprosto přesvědčující Austin Butler a Tom Hanks se představuje jako jeho manažer ve své záporné roli! Hodnocení čsfd.cz 83%. Vychází na všech formátech.

Pro všechny příznivce science fiction vydáváme poprvé na UHD film Ex_Machina, působivý psychologický thriller od proslulého scenáristy a režiséra Alexe Garlanda (28 dní poté, Sunshine), který přináší mrazivou vizi nepříliš vzdálené budoucnosti, ve které je svět ovládán umělou inteligencí.