O čistou podlahu, bez vaší námahy, se postará robotický vysavač Sencor SVC 9031BK CLEENO!

Naše redakce měla možnost otestovat robotický vysavač Sencor SVC 9031BK CLEENO. Společnost Sencor jej propaguje jako ideální vysavač pro úklid koberců, plovoucích podlah, parket, linolea, dlažby a dalších podlahových krytin. Vysavač má v sobě UV lampu, která slouží pro likvidaci bakterií. Proto je vhodný do domácností s alergiky či domácími zvířaty. Dalším plusem tohoto robotického vysavače je protinárazové čelní čidlo. Protože jsme už robotický vysavač jiné značky měli, můžeme porovnávat. Toto čidlo je opravdu „vychytávkou“. Máte-li nábytek, na který nedáte dopustit, můžete směle tento vysavač použít.

Pokud už nějaký robotický vysavač máte doma, víte, že je poněkud hlučný. Musíme uznat, že testovaný Sencor je mnohem tišší. V klidu u něho můžete sledovat televizi, aniž byste museli zvyšovat její hlasitost.

Vysavač disponuje systémem tří rotačních kartáčů:štětinovým rotačním turbokartáčem, který slouží pro dokonalé vyklepání koberců, dále má gumový rotační kartáč pro dokonalý stěr prachu na plovoucích podlahách a postranní rotační kartáček pro dokonalý úklid v rozích. Díky gumovému kartáči nezůstávají na podlaze stopy po vysavači, které jsou u jiných robotických vysavačů časté, takže je nutné podlahu ještě vytřít. K tomu všemu má vysavač funkci "mopu" se speciální antistatickou prachovkou, díky níž je podlaha skutečně „vymetená“.

I tento vysavač má vymezovač prostoru, který zabraňuje, aby se dostal mimo vymezený prostor. Nemusíte se tak obávat, že vám spadne po schodech nebo z terasy. Tento vymezovač je možný nastavit na tři úrovně dosahu: 4 metry, 6 metrů a 8 metrů. Zároveň je vysavač vybaven indikátorem baterie.

Líbilo se nám, že lze na vysavači nastavit dvě rychlosti pohybu. Pokud vám zavolají příbuzní, že vás navštíví již za půl hodiny, je ideální zvolit rychlou verzi. Pokud máte dostatek času, můžete zvolit pečlivý úklid. Kromě toho vysavač Sencor kombinuje 4 programy pro úklid maxima plochy: Random (pohyb náhodným směrem), Spiral (pohyb po spirále), Along the Wall (pohyb podél stěn) a Linear (přímý pohyb).

Dalším pozitivem je, že lze nastavit čas jeho úklidu. Můžete jej přednastavit na určitou minutu, hodinu či den tak, abyste přišli z práce a již bylo doma vyluxováno. Škála nabízených možností je obrovská. Může vysávat pouze jediný den v týdnu, více dnů v týdnu, pouze v pracovní dny či pouze o víkendu.

Máme ozkoušené, že na jedno nabití vydrží vysávat až dvě hodiny. Jeho dobíjecí stanici lze umístit na zeď, nebo nábytek. Samozřejmě, že i tento vysavač se po ukončení úklidu sám vrátí na dobíjecí stanici, a to i v případě, že má již velmi slabou baterii. Pokud se dostane do vysavače, co nemá, sám se vypne.

Hospodyňky ocení, že je také velmi snadná jeho údržba, jeho pojezdová kola jsou totiž odnímatelná, takže je můžou snadno vyčistit, ideálně po každém vysávání. Vysavač pojme poměrně velké množství prachu, konkrétně 370 ml. Což i v domácnosti se psem a jeho chlupy bohatě stačí. Robotický vysavač Sencor má příkon 24W a sací výkon 20W.

Robotický vysavač Sencor SVC 9031BK CLEENO nám nezbývá než doporučit. Směle se vyrovná robotickým vysavačům ve své cenové kategorii a v některých oblastech je ještě předčí. Přejete-li si mít domácnost bez chlupů, smítek a dalších nečistot, a zároveň se o ni nemuset starat, určitě si tento robotický vysavač zakupte!