Ochutnejte jednu z nejoceňovanějších káv na světě - přísně kontrolovanou Jamaica Blue Mountain

Tezera Machová
09. Září 2019

Když v roce 1728 získal guvernér Jamaiky Nicholas Lawes darem jednu sazenici kávy od guvernéra Martiniku, určitě netušil, že se právě začal psát příběh fenoménu. První úrodu sklidili místní farmáři až za devět let, ale vyplatilo se čekat. Jamaica Blue Mountain je dnes synonymem vysoké kvality a vytříbené chuti.

Pro výjimečnost kávy Jamaica Blue Mountain se jí přezdívá šampaňská káva. Ovšem aby mohla nosit svůj honosný název, musí vyrůstat ve výšce kolem 1800 metrů nad mořem v oblastech St. Andrew, St. Mary a St. Thomas. Její produkce, které se věnuje několik tisíc drobných farmářů, je přísně kontrolovaná Coffee Industry Board of Jamaica. Kromě toho se exportuje v dřevěných sudech, nikoli jutových pytlech.

Milovníci kávy po celém světě si Jamaica Blue Mountain vysoce cení pro svou vyváženou chuť, která spojuje jemnou sladkost s příjemným aroma s kakaovým koncem. Spisovatel Ian Fleming, literární otec Jamese Bonda, o ní prohlásil, že je nejlahodnější kávou na světě. Pro svoji vynikající chuť ve spojení s malým objemem produkce se káva Jamaica Blue Mountain stala velmi ceněným zbožím.

Dnes si o tento jamajský kávový zázrak můžete zasoutěžit společně s námi. Káva Jamaica Blue Mountain je vhodná jako dárek či pro výjimečné příležitosti. Objevujte celý svět lahodných chutí díky produktům v rodinné firmě Čajová zahrada, která se zákazníky už 20 let sdílí radost z šálku kvalitního čaje a kávy.

Soutěž o 5 balení kávy Jamaica Blue Mountain

Soutěžte s námi o 5 balení káv Jamaica Blue Mountain

Soutěžní otázka: Kolik kamenných prodejen má Čajová zahrada?

a) 2

b) 6

c) 4

Správnou odpověď najdete na: www.cajova-zahrada.cz

Odpovědi zasílejte na email souteze@dokonalostsama.cz do 22.9.2019. Do předmětu prosím uvádějte název článku nebo soutěže.