Odpočiňte si u nových knižních tipů nakladatelství Slovart

S příchodem jara uvádí na trh nakladatelství Slovart další zajímavé tituly, které by neměly uniknout žádnému vášnivému čtenáři. My dnes představíme 2 zcela odlišné tituly, tak se pohodlně usaďte, uvařte si kávu nebo dobrý čaj a začtěte se. 

Kniha Šílený hedvábník vychází ve spolupráci s Uměleckoprůmyslovým museem v Praze a odkrývá příběh manželů, který se začal psát dramatickým odchodem z Československa v roce 1939. Zika (Zikmund) patřil k nejmladší generaci rodiny Ascherů, spolu s bratrem založili roku 1933 v centru Prahy obchod s textilním zbožím. Zika byl zároveň vynikající sjezdový lyžař a československý reprezentant. V roce 1938 se stal vítězem Velké ceny Československa. Díky své rychlé jízdě na lyžích byl novináři nazýván "Šílený hedvábník". Zikovi a jeho ženě Lídě po roce 1939 podařilo uchytit v Anglii a vybudovat v Londýně firmu, která se zaměřovala na oděvní látky a časem se stala velmi úspěšnou. Spolupracovaly s ní francouzské, britské i italské módní domy, mezi kterými nechybí Dior, Balenciaga, Lanvin, Cardin, Y. S. Laurent, Paterson a další. Šílený hedvábník v sobě spojuje všechny aspekty jejich bohatých osudů v jeden celek a překračuje dílčí oborová, umělecká a technická hlediska. Knihu zakoupíte za doporučenou cenu 1 290 Kč.

Ve dnech 15.2. - 15.9.2019 probíhá v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze výstava Šílený hedvábník

Lída a Zika Ascherovi

Lída a Zika Ascherovi

Další neméně zajímavou knihu představuje publikace od autorky Brendy Rufener Místo, kde bydlím. Řadí se do žánru Young Adult ("mladá literatura"), který si oblíbili náctiletí a mladí lidé. Pojednává o mladé dívce jménem Linden, která nemá kde bydlet a jejím domovem jsou chodby střední školy, jež navštěvuje.

Linden přišla o všechny své příbuzné a díky dalším nešťastným událostem je odkázána sama na sebe. Spí na lavičkách v tělocvičně, pere si oblečení na školních záchodech. Obstarává školní blog, který ji stejně tak jako přátelství s Hamem a Seungem udržuje při životě.

 

Brenda Rufener

Brenda Rufener

V hlavě se jí honí myšlenky na budoucnost daleko od města, v němž nyní bydlí. Situaci změní až natržený ret spolužačky Bei, který Linden připomene její vlastní šrámy z minulosti a přinutí ji učinit přítrž násilí odvyprávěním Beina příběhu, který ji pomůže smířit se s vlastní minulostí. Uvědomí si, že je to nutné i v případě, že by tím porušila pravidla přežití, která si stanovila, a ohrozit tajemství, která se naučila skrývat. Linden je sympatická středoškolačka, kterou si oblíbíte a budete ji fandit.

Kniha Místo, kde bydlím má poutavý obal, který vás na první dojem zaujme. Je to citlivý příběh, ve kterém hraje hlavní roli naděje, přátelství a víra. Hledáte-li zajímavý příběh z prostředí střední školy, kde jsou sympatičtí hrdinové a poutavý příběh.  Knihu zakoupíte za skvělých 299 Kč.

Nakladatelství: Booklab/Slovart