Oslavte 1. máj limitovanou edicí španělské cavy Anna de Codorníu Love

redakce
23. Duben 2019

Blíží se 1. máj, svátek zamilovaných a lásky čas, který již tradičně každým rokem slavíme polibkem pod rozkvetlou třešní. Co si ale tento svátek zpestřit lahví kvalitního šumivého vína? Osvěžující cava Anna de Codorníu pro tyto speciální chvíle představila jedinečnou zamilovanou limitovanou edici Love.

Pokud si dokážete představit romantický večer bez tohoto šumivého nápoje, věřte, že po jeho ochutnání změníte názor. A jestliže vy i partner milujete šumivá vína, španělskou cavu si zamilujete jistě také. Romantické chvíle čiší již z její růžovo-bílé láhve, která obsahuje krásně vyvážené šumivé víno s příjemným perlením a svěžestí. V láhvi se skrývá kombinace tradičních španělských hroznů Xarel-lo, Macabeo a Parellada, které jsou doplněné o Chardonnay, jež v cavě běžně nenajdete. Tato novinka vyniká výraznou ovocnou chutí podtrhnutou nádechem citrusových a tropických plodů. Doporučujeme servírovat k asijským pokrmům, rybám či jen tak samotnou.

Španělská cava se vyrábí stejnou metodou jako tradiční francouzské champagne (druhotné kvašení probíhá přímo v lahvi). Cava Anna de Codorníu, na jejíž výrobu jsou použity hrozny ze slunného Katalánska, kvasí minimálně 18 měsíců a vinařství Codorníu je považováno za prvního výrobce cavy. "Dodržujeme své rodinné tradice, ale zároveň se nebojíme přicházet s inovacemi. Například k tradičně používaným španělským hroznům jsme v našich cuvée přidali Chardonnay. A tato naše inovovaná cava se setkala s obrovským úspěchem," uvedl v lednu na galadegustaci vín společnosti Premier Wines & Spirits v Kaiserštejnském paláci brand ambassador společnosti Codorníu, Adrián Arego.

Tak krásný 1. máj a na zdraví!

Soutěž o 10 lahví cavy Anna de Codorníu Love

Soutěžte s námi o 10 lahví limitované edice španělské cavy Anna de Codorníu Love.

Soutěžní otázka: Ve kterém roce vzniklo vinařství Codorníu?

a) 1823

b) 1551

c) 1679

Odpovědi zasílejte na email souteze@dokonalostsama.cz do 1.5.2019. Do předmětu prosím uvádějte název článku nebo soutěže.