Oslavte jaro s růžovým vínem Ludwig. Zasloužíte si to!

redakce
13. Květen 2019

Fantastické růžovky, moderně připravená a svěží vína Fresh i poctivé červené z Modrých hor. Takové jsou nejnovější poklady Vinařství Ludwig, které sídlí v Bořeticích, právě v centru Modrých hor. „Naše rosé ročníku 2018 mají sytě růžové tóny, jsou plnější a výraznější. Hrozny pro jejich výrobu jsou sbírané ručně a dozrály minimálně do pozdních sběrů. Mají hebkou kyselinu, menší množství zbytkového cukru a už čekají na první sluníčko, kdy je ochutnáte při posezení na zahradě“, uvádí marketingová ředitelka vinařství Liana Hrabálková a dodává, že k těmto vínům se perfektně hodí nejen sladké v podobě například tvarohových knedlíků s jahodami, ale třeba také tučné ryby či jemnější speciality z grilu. 

 

Za poslední roky stoupl trend párování vína s jídlem, a tak i vinařství Ludwig pečlivě vybírá ten pravý kulinární doprovod. „Grilování je v Česku fenomén už dlouhá léta a je dobře, že kromě klasické krkovice už grilujeme i zeleninu, ryby, a dokonce ovoce. Právě ke grilovanému ovoci byste mohli podávat naše růžové André z modrohorské edice. K plodům moře lehce ochuceným bylinkami je ideálním partnerem Veltlínské zelené z téže edice, k tučnější rybě zase Ryzlink vlašský,“ doporučuje Liana Hrabálková.

vína z Modrých hor

vína z Modrých hor

Modrohorská Frankovka se skvěle hodí ke kořeněným steakům z červených mas, ražniči či hamburgerům. Pokud máte radši králíka na česneku nebo na smetaně, vychutnejte si k němu vyzrálý Ryzlink vlašský ročníku 2017. Bořetičtí vinaři mají 3 základní zásady, které prozrazuje Liana Hrabálková: "Podlévejte maso vínem, které pak k němu budete pít. Řiďte se svým jazykem a svou náladou. Vínem pouze nezapíjejte, ale vychutnejte si ho." K létu se skvěle hodí vína z řady Fresh, která jsou před naplněním do láhve lehce nasycena oxidem uhličitým. Ten zvýrazní jejich svěžest a aroma. Oblíbená jsou především v Rakousku a jejich mladé varianty jsou určené především pro konzumaci v pozdních jarních a letních měsících. Nejlépe si je vychutnáte na prosluněné zahradě či vyhřáté terase.

Vinařství Ludwig má nyní i svoji novou tvář - pana Ludvíka Šlancara II., dědečka současného majitele. Motto: "Budoucnost se skrývá v minulosti" je odkazem na moudra předků, z kterých vinařství čerpá dodnes. Jednou z dědových zásad je "Víno nepočká".

Soutěž o 2 x 6 lahví vína Fresh

Soutěžte s námi o 2 kartony vín (vždy 3 bílá a 3 rosé v kartonu).

Soutěžní otázka: Vinařství Ludwig mimo jiné vyrábí také ledová vína. Z jakých odrůd?

a) z bílých

b) z modrých

c) z bílých i modrých

Odpovědi zasílejte na email souteze@dokonalostsama.cz do 26.5.2019. Do předmětu prosím uvádějte název článku nebo soutěže.