Osvěžte se citrusovou kosmetikou od Lush

Denisa Tatíčková
04. Srpen 2020

Citrusy jsou jednoznačně symbolem léta. Jejich barva připomíná slunce, jejich vůně osvěžuje, jejich blízkost evokuje pocit středomořské dovolené. A kromě toho mají antibakteriální vlastnosti a pokožku umí rozzářit. V tom má jasno i kosmetika Lush!

Přírodní a ekologická kosmetika Lush využívá citrusy v jejich nejintenzivnější podobě. Už od roku 2005 spolupracuje s rodinnou společností z jihoitalského Regiio di Calabria. Ta již po tři generace pečlivě pěstuje každý jednotlivý citrón, mandarinku či bergamot, samozřejmě bez postřikové chemie. Výsledné plody jsou potom během zimního období ručně sesbírány a lisováním je z nich extrahován kvalitní esenciální olej. A když k němu přidáte voňavý grapefruit, pomeranč a limetu, máte čistící, rozjasňující a osvěžující bombu.

S citrusovou kosmetikou začněte už ve sprše. Třeba takové mýdlo Lemon Zest dokáže vyprodukovat říznou pěnu i vůni, takže vaše ruce i tělo budou vypulírovány do čistoty. Nahý Happy Hippy sprchový gel zase nabízí osvěžující kombinaci grapefruitu a bergamotu bez plastového obalu.

A do „pucu“ po velké letní party, vás dá citrusová sprchová bomba Not Sleepy. Po ní v práci rozhodně neusnete, směs citrusů, limetek a brazilských pomerančů se totiž postará o váš elán a dobrou náladu. A aby si vaše pokožka zachovala dostatečnou hydrataci, čistý a svěží vzhled, vyzkoušejte sprchový olej Minamisoma.

O přírodní složky ale nešiďte ani své vlasy. O jejich posílení a rozzáření se postará nahatý citrusový šampuk Montalbano s obsahem zelených oliv a rozmarýnové absolue. Toužíte-li ale po příjemné slané vůni moře, vyzkoušejte šampon Big pro objem a lesk. O objem se postará mořská řasa a mořská sůl, o lesk citrony a limetky.

Pokud nechcete, aby vaše „středomořská dovolená“ skončila opuštěním sprchového koutu, nastříkejte se tělovým sprejem So White nebo Dad´s Garden Lemon Tree. První zajistí dokonalé probuzení formou kombinace bergamotu a brazilských pomerančů. Druhý vás obklopí citronovou vůní, takže kamkoliv půjdete, budete mít pocit, že vás na pokožce šimrá slunce.

Neztrácejte léto ze zřetele ani ve dnech, kdy už sluníčko chodí dříve spát. Citrusová edice Lush vás osvěží!