NEWS & ARTICLES

Parfém co voní jako láska z dílny Christiana Diora

Píše se rok 1947 a Miss Dior, vůně velkého návrháře, se zrodila jako vzplanutí života, plná troufalosti krásné svěží květinové vůně, jež byla překvapivá a vystupovala z řady. Christian Dior vytvořil tuto vůni jako ztělesnění revoluční siluety své kolekce New Look a protože se rozhodl zdůraznit vůní smyslnost křivek, které ho inspirovaly. Miss Dior se tak stala vůní lásky okamžitě po svém zrození. Nyní na květinové vyznání plné lásky navazuje nová interpretace od Françoise Demachyho, která je inovována a je určena odvážným ženám. Tato vůně má ztělesňovat ideál každého parfému – podmanivost, okouzlení a smyslnost. Vede k činům, k projevu něžnosti a k lásce. Miss Dior je zkrátka ódou na lásku, zahalenou do ručně vytvořené vůně.

„Vytvořit vůni, jež voní jako láska, je neustálou výzvou. Složení musí být vzrušující a strhující, svým způsobem nespoutané a přitom dosažitelné. Proto jsem tvaroval květinovou stránku vůně, umocňoval sílu jejích růží, aby byla více smyslná a podmanivá. Obohatil jsem ji navíc o velmi živoucí a energizující nóty, aby byla Miss Dior okamžitě působivá a přitažlivá. Nakonec jsem eliminoval všechny temné a zemité nóty. Musela vytrysknout jako láska na první pohled. Vyznání lásky lásce,“ vysvětluje François Demachy.

Složení Miss Dior má propracované kontury smyslné a medové růže z Grasse, lemované svůdnou duší turecké damašské růže. Svěží a pronikavé citrusové nóty se snoubí s hořkým pomerančem, mandarinkou a kalábrijským bergamotem. Tato bohatá a éterická Miss Dior odhaluje své vyzývavé křivky, ozdobené krajkou, okořeněné o živoucí a zjemněný růžový pepř a guyanské růžové dřevo.