Péče o tělo v zimním období

Klára Kudrnáčová
09. Únor 2018

Zima je obdobím, které přináší nutnost specifické péče nejen o naše tělo. Nízké teploty na něj kladou zvýšené nároky a tomu by měla odpovídat péče o ni. Kosmetika, kterou si v zimě bereme na pomoc, proto musí být opravdu kvalitní a pro pleť i vlasy posilující. Právě taková je i kosmetika ZIAJA. Firma, kterou založili v roce 1989 vystudovaní farmaceuti, manželé Ziaja, v polském Gdaňsku se za dobu, která uběhla od chvíle kdy ve stroji na zmrzlinu vyrobili první dávku pleťového krému, vypracovala v jednoho z předních výrobců zdravotní kosmetiky. Právě produkty ZIAJA jsou pro zimní období ideální.

Zima a její specifika

V zimním období je pokožka vystavena namáhání nejen kvůli mrazu jako takovému, ale především při přechodech ze zimy do tepla v interiérech a naopak. Působením těchto vlivů dochází k napínání pokožky a jejímu snadnějšímu poškození. V chladnějším období je proto na místě používat dostatečně mastné a výživné.

ZIAJA – řešení pro zimní období

Do mrazivého počasí se výborně hodí např. i tělové mléko se samoopalovacím efektem ZIAJA Cupuacu s olejem z brazilských ořechů, které pokožku účinně hydratuje, regeneruje a posiluje její svrchní ochrannou vrstvu. Vhodná je pro zimu i promašťující báze do koupele ZIAJA Med. Ta pokožku jemně čistí, hydratuje, zvláčňuje a opět pomáhá vytvářet ochrannou lipidovou vrstvu na jejím povrchu.Pro ruce citlivé na změny stejně se velké oblibě těší krém na ruce s grapefruitem a mátou, jistě jej však využijí i ti, jejichž pokožka je citlivá na chlorovanou vodu nebo detergenty. I další produkty jako hydratační krémy z mořských řas, krémy pod oči i přípravky pro intimní hygienu jsou tou pravou pomocí v boji s negativními vlivy chladného, zimního počasí. Naše pokožka potřebuje v zimě pomoc více než kdy jindy. Kosmetika ZIAJA je zde právě proto.