Pexetrio: chtějte pro dítě to nejlepší

redakce
30. Červenec 2018

Prázdniny jsou tu a s nimi čas odpočinku a dovolených. Jak se nejlépe zabavit a přitom se i něco dozvědět? Vyzkoušejte známou didaktickou hru Pexetrio. Věřte, že děti budou nadšené a současně se i něco dozví.

Pexetrio je edukativní hra s mnoha herními variantami. Hra je vhodná pro školáky, ale také děti menší od 3let věku dítěte. Při hře Pexetrio se otáčejí tři kartičky a hledá se trojice, které patří k sobě. Každá trojice kartiček je opatřena stejným piktogramem, který určuje jejich náležitost k příslušné trojici. Hráč, který najde nejvíc trojic, vyhrává.

Společnost EFKO- karton s.r.o. se spojila s autorem zajímavé, edukativní hry Pexetrio, panem Bělkou a jeho firmou BETEXA, a rozhodli se hru produkovat společně. Vznikla tak druhá generace hry s většími kartičkami, novým grafickým zpracováním a doplňkovou hru LOTO – TRIO a mini-encyklopedie ke všem zpracovávaným tématům. Výtvarníkem vybraných kolekcí her Pexetrio je biolog a cestovatel, pan Dungel, který maluje rostliny a zvířata v jejich přirozeném prostředí. Na některých kolekcích Pexetria se podílela i Kateřina Milerová, dcera světově proslulého Zdeňka Milera.

Témata zpracované formou hry PEXETRIO mají velmi široký záběr. Jednu skupinu tvoří přírodní témata, hra mapuje například druhy stromů, savců nebo ptáků či dinosaurů. Další témata podporují rozvoj předškolních dětí: poznávají různá povolání, písmenka abecedy, různé druhy ovoce a zeleniny, měsíce v roce nebo domácí nářadí. Pro starší děti jsou zajímavá témata například vlajky a symboly různých států nebo záchranářské profese.

PEXETRIO STANDART obsahuje 36 kartiček , návod k danému tématu a mini - encyklopedii např. stromy, ptáci atd., herní plán pro rozšíření hry LOTO.

PEXETRIO PLUS obsahuje 54 kartiček, návod k danému tématu a encyklopedii např. stromy, ptáci atd., herní plán pro rozšíření hry LOTO.

SOUTĚŽ o 6 didaktických her PEXETRIO

Vyhrajte s námi jedno ze šesti her Pexetrio. Stačí odpovědět na jednoduchou otázku. 

Soutěžní otázka: Kolik kartiček se musí najednou otočit?

a) 2

b) 3

Odpovědi zasílejte na email souteze@dokonalostsama.cz do 5.8.2018. Do předmětu prosím uvádějte název článku nebo soutěže.