Pohodlné přírodní materiály módních značek v NILA jsou etickou výzvou letošnímu létu

Tezera Švecová
10. Duben 2019

NILA přichází s kolekcí jaro/léto 2019 a nabízí jak sortiment již oblíbených módních značek, tak i úplné nováčky. Nově představuje švédský unisexový label Nudie Jeans nebo například dětské oblečení firmy Play Up z Portugalska. Společným jmenovatelem všech značek je dodržení principů udržitelné oděvní produkce, které se týká všech kroků od výroby přes mateiály po design a funkčnost. Dominujícím přírodním odstínům dodá šmrnc zejména sytý tón trávově zelené. Střihům vládne uvolněnost a oversize pojetí.

Beaumont Organic

Beaumont Organic

Pod křídla NILA patří anglická firma Beaumont Organic, která klade důraz na pohodlnost a svobodu pohybu a v nadcházející sezóně představuje své oversize modely v perfektní kvalitě, zejména ze 100% organické bavlny a lnu. K cestování vybízí i sama zakladatelka značky, Hannah Beaumont. Oděvy se nyní vyrábějí v Portugalsku. Samotná produkce klade důraz na respekt k životnímu prostředí a etiku výrobního procesu.

Beaumont Organic

Beaumont Organic

Jak už jsme zmínili v úvodu, úplným nováčkem v NILA je švédská značka Nudie Jeans, zaměřující se nejenom na výrobu kalhot a bund z denimu ze 100% organické bavlny, ale například také na unisexové doplňky a basic oděvy. Denimové textilie dováží převážně z Tuniska a Itálie a její filosofií je vyrábět produkty, které vydrží co nejdéle, proto odstartovala program na sběr a obnovu jejich dříve zakoupených džínů, na kterých se podepsalo denní nošení. Organické materiály se pyšní certifikací OCS (Organic Content Standard) či GOTS.

Nudie Jeans

Nudie Jeans

Málokdy natrefíte při koupi bot na takové, ve kterých je radost chodit celý den? Pak se poohlédněte po nové kolekci dánské tradiční obuvnické firmy Angulus, která již od 30. let staví na spolupráci s fyzioterapeuty a lékaři. Pro pohodlnou chůzi bez otlaků je nutné mít volný pohyb prstů, ale není to jen pohodlnost, čím se firma vyznačuje. Její obuv vyniká slušivým designem, prvotřídní kvalitou kůže a zároveň ekologickou ohleduplností výroby.

Angulus

Angulus

Průkopníkem stylových doplňků z veganské alternativy kůže se stala kanadská značka Matt & Natt (odvozena ze slov Material + Nature). Barevně či strukturou čerpá z přírody, materiálově najdete v jejím portfoliu karton, korek či recyklovaný nylon a nově také pneumatiky. Matt & Natt vyrábí například kabelky či batohy, podšívky jsou vyráběny z recyklovaných PET lahví. Přírodní tóny podtrhávají pastelově modrá a růžová barva.

Angulus

Angulus