Polštáře a přehozy inspirované nomády a divokou přírodou

Tezera Švecová
13. Březen 2020

Nebaví vás pravidla, rádi si zařizujete interiér ve vlastním stylu, ale přitom sledujete trendy? Pak vás nadchnou nové polštáře a přehozy z aktuální kolekce Le Patia. Jsou z kvalitních přírodních materiálů a vzory se inspirují nomádskou kulturou Tuaregů nebo tropickou přírodou – přesně podle trendů představených v lednu na pařížském Maison & Objet.

„Geometrické černobílé vzory a přírodní materiály se inspirují Afrikou, konkrétně nomádskou kulturou. Z barev jsou velmi populární oranžová, cihlová, hnědá a černá, které odkazují k 80. létům. Navíc comeback slaví modrá. Co stále zůstává, je inspirace divokou přírodou – ať už v materiálech nebo vzorech“, komentuje Monika White trendy z lednového pařížského Maison & Objet. A samozřejmě se jimi inspirovala při výběru aktuální kolekce bytového textilu, která je také ohleduplná k životnímu prostředí.
 

Polštář Letty s geometrickou aplikací z našitých bílých nebo černých provázků se inspiroval kulturou saharských Tuaregů. Velmi příjemná kombinace s kvalitní béžovou bavlnou. Hodí se prakticky do jakéhokoliv typu interiéru.
 

Lněné polštáře Zeff Coco se vzory tropických rostlin můžete mít v populární modré, cihlové nebo hořčičné barevnosti. Navíc mají certifikaci Oeko-Tex, která zaručuje, že produkt neobsahuje žádné toxické látky a je ohleduplný k životnímu prostředí.
 

Na dotek velmi příjemný dekorační přehoz Zeff Masai v bílo-hořčičné nebo bílo-modré barevnosti je vyrobený z kvalitního lnu a bavlny. Vzor je inspirovaný nomádskou kulturou a také obdržel Oeko-Tex certifikaci. Lze doplnit lněným polštářem stejného vzoru.
 

Francouzská autorská značka Vivaraise s čtyřicetiletou tradicí je spjatá s designérkou Esther Blanchard, která pro své kolekce využívá netradiční způsob tkaní látek. Používají se pouze přírodní materiály, kolekce jsou organizovány podle barev. Tkaniny jsou vyráběny ručně ve Francii a Portugalsku. Le Patio nabízí přehozy na postele, polštáře, ručníky a předložky do koupelen. Dále ložní prádlo a závěsy s voály.