Poznejte neobvyklý jihoafrický čaj honeybush, který chutná po medu a hodí se pro děti i dospělé

redakce
28. Srpen 2019

Honeybush je keř pocházející z Afriky. Tamní kmen Khoisan zná jeho účinky - léčba kašle a posílení imunity - již dlouhá staletí. Kolonizátorům z Evropy zachutnal odvar z lístků honeybushe hned po prvním doušku - připomíná totiž med a sladké ovoce. Nejedná se však o opravdový čaj, a díky tomu neobsahuje kofein, proto je vhodný i pro děti.

Začátek podzimu ohlašuje honeybush svoji huňatou podobou. Obsahuje tisíce drobných kvítků zlatožluté barvy vonících po medu. Honeybush roste divoce ve vysokohorském terénu, proto používají jeho sběrači kladkový systém, díky němuž posílají koše s lístky po lanech dolů do údolí. Z jihoafrických továren pak míří tento málo známý zázrak do celého světa.

Na rozdíl od známějšího keře z jihu Afriky, rooibosu, je ještě sladší. Když k němu navíc přidáte lžičku medu, rozvine se jeho zajímavá chuť ještě více. Rostlina honeybush obsahuje mnoho důležitých minerálů, vitamínů a antioxidačních látek. Příprava čaje je snadná, nemusíte hlídat dobu louhování, honeybush totiž nezíská ani po delší době v horké vodě hořkou příchuť.

Hari Tea, 10 sáčků, cena 139 Kč

Hari Tea, 10 sáčků, cena 139 Kč

Bezkofeinový honeybush najdete v Čajové zahradě ve variantách červený (fermentovaný) či zelený (nefermentovaný). Kofeinový si vychutnáte v kombinaci se skořicí od značky Hari Tea. Tuto směs zakoupíte v bio kvalitě. Pomáhá srovnat zažívání a zklidnit žaludek. Objevujte celý svět lahodných chutí díky produktům v rodinné firmě Čajová zahrada, která se zákazníky už 20 let sdílí radost z šálku kvalitního čaje a kávy.

Honeybush Cappuccino, 90g, cena 99 Kč

Honeybush Cappuccino, 90g, cena 99 Kč