Pračky a sušičky nové generace s umělou inteligencí

Tezera Švecová
14. Srpen 2019

Plánujete koupi nové pračky a sušičky a rádi byste takovou, která vám rozumí, ví, jaké máte prací návyky, ví, že se nechcete starat o to, jaký program nastavit, místo vás správně nadávkuje prací prostředek a aviváž, poradí, že dnes prát nemáte, protože by kvůli špatnému počasí prádlo venku neuschlo nebo si uloží do paměti vaše zvyklosti a těm přizpůsobí cykly sušení? Přesně takové možnosti nabízí nová generace praní a sušení Hoover AXI. Přizpůsobí se vašemu životnímu stylu, nabídne Wi-Fi řešení šitá na míru a díky umělé inteligenci a nejvyspělejším technologiím zaručí vynikající výkon a prvotřídní péči o prádlo. Navíc je řada AXI jako jediná na trhu kompatibilní s hlasovými asistenty Alexa (Amazon) a Google.

Díky možnosti připojení Wi-Fi můžete pračku a sušičku AXI ovládat i na dálku přes mobilní aplikaci Wizard. Ta vám bude zároveň sledovat statistiky praní, na základě geolokace pomůže s rozhodnutím, zda neodložit praní na další den, pokud se blíží déšť a bere ohled na spotřebu vody a energie. Díky aplikaci sušička ví, který program jste zvolili pro praní prádla a na základě toho zvolí vhodný program pro sušení. Další výhodou je, že pračku i sušičku AXI můžete ovládat hlasem díky funkci Hoover Talks. Vyberete a spustíte program, zeptáte se na doporučení programu s ohledem na konkrétní typ tkaniny, pračka se sušičkou vám budou podávat informace o pracím a sušícím cyklu a navíc jsou kompatibilní s Alexou a Google Assistant, lze je tedy zařadit do chytré domácnosti.

Až po 21 cyklů vám pračka bude dávkovat prací prostředek i aviváž. Díky tomu, že je uvolňuje v závislosti na tvrdosti vody a druhu nastaveného cyklu, šetří tak vaše náklady, tkaniny i samotný spotřebič. Pokud se blíží vyčerpání pracího prostředku, rozsvítí se LED kontrolka. Pračka je dále vybavena technologií Active Care, která smíchá prací prostředek s vodou ještě před vstříknutím do bubnu a vytvoří aktivní pěnu, čímž je zajištěno mnohem vyššího čisticího výkonu a vy se nemusíte bát prát bílé prádlo společně s barevným. Sušička disponuje funkcí Pára, která usnadní žehlení. V nabídce jsou 4 rychlé prací cykly od 14 do 59 minut praní a pračka má jedinečnou kapacitu, a to až 13 kg prádla při standardním rozměru 66 cm. Snadno tak vyperete oblečení pro celou rodinu či objemné deky a polštáře. Pokud by byla některá tkanina přesušená, sušička vás na to upozorní a po jejím vyjmutí můžete pokračovat v sušení. Sušička pojme až 11 kg prádla a díky inovativnímu bubnu, který sníží hlučnost, můžete sušit i přes noc.

Přímo ve dvířkách se nachází nádobka, která sbírá kondenzovanou vodu díky patentovanému systému Aquavision. Tím je zajištěný přehled o množství vody, kterou následně můžete použít do napařovací žehličky. Originalitu dodává pračce její stylový design se skrytým dotykovým displejem. Pračky AXI jsou k dispozici ve třech variantách - bílá s bílými dvířky, bílá s kouřovými dvířky a antracitová s kouřovými dvířky. Poslední zmíněná disponuje kapacitou 13 kg a její doporučená cena je 18 990 Kč. Sušičky AXI jsou v provedení bílá s kouřovými dvířky a antracitová s kouřovými dvířky. Druhý zmíněný model ATD H11A2TKERXM-S má kapacitu 11 kg a je největší sušičkou na trhu. Zakoupíte ho za doporučenou cenu 21 990 Kč.