Prázdninové čtení pro děti a mládež z Euromedie

Markéta Sirotková
20. Červenec 2018

Prázdniny jsou konečně tady a snimi čas na odpočinek a pěknou knížku. Máme pro vás nebo spíše pro vaše děti několik tipů, ze kterých si jistě vybre každý tu svou.

VESMÍR - DĚTSKÁ OBRAZOVÁ ENCYKLOPEDIE

Tato dětská obrazová encyklopedie čtenářům od 10 let odhalí vše, co se touží dozvědět o vesmíru. Více než 800 úchvatných ilustrací spolu s názornými popisky je přenese do jeho hlubin. Poznají historii letů do vesmíru, dozvědí se nejnovější skutečnosti o vesmírných výpravách a orbitálních stanicích. Detailně prozkoumají sluneční soustavu a vesmír, který ji obklopuje, objeví super rychlé komety, extrémní teploty i bouře. Dozvědí se, jaké to je, být astronautem, vydat se na procházku do kosmu anebo třeba chovat zvíře na palubě kosmické lodi! Encyklopedii pořídíte za 499 Kč v nakladatelství Pikola.

Jared Reck: JÁ A HOLKA ODVEDLE

Patnáctiletý Matt Wainwright má v hlavě zmatek. Nedovede říct své nejlepší kamarádce Tabby, co k ní cítí, v basketu se mu vůbec nedaří a v pohodě jsou jen hodiny angličtiny. Tabby navíc začne chodit s Liamem Bransonem, basketbalovou hvězdou z posledního ročníku, a Matt má pocit, že se mu jeho nejlepší kamarádka vzdaluje. Netuší, že se schyluje k událostem, které změní jeho život navždycky…
Tento knižní titul vyšel 13.7.2018 v nakladateství YOLI a seženete ho za 349 Kč.

Colleen Hoover: NÁMI TO KONČÍ

Lily to neměla v životě vždycky jednoduché. Ušla ale dlouhou cestu a teď žije v Bostonu a rozjíždí vlastní business. K tomu se ještě seznámila s dokonalým a neskutečně přitažlivým neurochirurgem Rylem. Vypadá to, že jí všechno vychází na jedničku. Ryle je do Lily blázen, pronásledují ho ale traumata z minulosti, kvůli kterým se jejich vztah komplikuje. Když se navíc do Lilyina života vrátí její láska z dětství Atlas, všechno, co si tak důkladně budovala, se začíná rozpadat. Knížku Námi to končí vydává nakladatelství Ikar a na pultech bude k dostání 17.8.2018 za 299 Kč.