Předejte dětem správné stravovací návyky, ukažte jim život na bio farmě

redakce
17. Květen 2019

Děti se, jak známo, učí nápodobou. Pitný režim, stravovací návyky, či způsob stolování, to vše od nás odkoukávají a chtít jejich návyky měnit v pozdějším věku je mnohdy boj s větrnými mlýny. Rodiče se snaží vybírat správné potraviny, často ale nekontrolují jejich kvalitu.

Dětem vytváříme základy životosprávy od malička a jsme to my, rodiče, od kterých se učí. Pokud vám u večeře chybí zelenina či pijete celý den slazené nápoje, věřte, že vaše děti vás budou následovat a zeleniny se pak nedotknou ani ve školní jídelně. Důležitá je také četnost stravování, kterou děti přebírají od svých rodičů. Často nedosahuje doporučovaných pěti jídel denně. Jenže nejde jen o jídlo, důležitý je také pohyb, který ke zdravému životnímu stylu neodmyslitelně patří a ke kterému by měli rodiče děti vést.

Při výběru potravin se zaměřte nejen na zdravé potraviny, ale především na jejich kvalitu. Spolehlivou záruku poskytuje označení BIO, které vám zaručí, že ovoce či zelenina nejsou ošetřeny chemicky. V případě živočišných výrobků bio logo garantuje pečlivou starost o zvířata a bezvadné podmínky, ve kterých jsou chována. Jaro je v plném proudu, zkuste tedy děti vzít na nějakou bio farmu a ukázat jim, co všechno obnáší ekologická produkce.

Pokud jsou vaše děti zvyklé svačit oplatku místo jablka, bude zřejmě těžké přesvědčit je, že jablko je lepší volba. Stejně tak jako je přesvědčit, že strávit příjemný den v přírodě je lepší, než sedět celé odpoledne u počítače. Jděte na to od lesa a nalákejte je na zvířata. Vezměte je na některou českou bio farmu, kde je dovolen přímý kontakt se zvířaty, který si v zoo nemůžete dovolit. Po takovém zážitku už nebude tak obtížné vašim ratolestem vysvětlit, že přírodu máme jen jednu, a je klíčové, jak se o ni staráme a využíváme ji. Tím, že budou v budoucnu kupovat bio potraviny, podpoří ekologické zemědělství, které je šetrné k životnímu prostředí a to za to stojí!