Připravte si perfektní kávu v pohodlí domova

redakce
27. Květen 2019

Toužíte po lahodném šálku kávy, který si vychutnáte v pohodlí domova? Dopřejte si pauzu na výbornou kávu s lahodnou chutí a vůní. Zvládnete si ji připravit doma, stačí pouze dodržet pár jednoduchých pravidel.

Nejrychlejším a nejzažitějším způsobem přípravy kávy je zalít horkou vodou mletou kávu. Sáhněte raději po moka konvičce, french pressu, chemexu či džezvě. Inspiraci na přípravu výborné kávy najdete například z videí na internetu. Voda, kterou na kávu použijete, by měla být již sama o sobě chutná a neměla by dosáhnout varu. Pokud máte možnost, sáhněte po vodě přirozeně bohaté na minerály.

 

Kvalita kávových zrn je alfou a omegou lahodného nápoje. Důležitá je také čerstvost namletých zrn. Kávomily potěší značka Latino Café, kterou u nás nabízí společnost Čajová zahrada, a pod kterou se ukrývá na 60 druhů káv z celého světa od prověřených pěstitelů. K pražení dochází až v pražských Holešovicích, a to těsně předtím, než se ve speciálních obalech posílá domů ke svým zákazníkům.

Soutěž o 5 balení kávy Kolumbie

Soutěžte s námi o 5 balení kávy Kolumbie.

Soutěžní otázka: Čajová zahrada nabízí mimo jiné i velmi kvalitní kávu Kopi Luwak. Co je to za kávu?

a) druh Arabské kávy

b) káva bez kofeinu

c) cibetková káva

Správnou odpověď hledejte na www.kava-arabica.cz

Odpovědi zasílejte na email souteze@dokonalostsama.cz do 9.6.2019. Do předmětu prosím uvádějte název článku nebo soutěže.