Přívěsek se čtyřlístky od Pandory pro štěstí

Tezera Švecová
22. Květen 2020

Čtyřlístek je popisován jako abnormálně rostlý list běžného jetele. A možná právě pro svou mutaci se tento kousek zeleného polního kvítí stal symbolem štěstí. Nalézt v trávě čtyřlístek je považováno za štěstí napříč kulturami. A to i přesto, že při důkladném pátrání byly v minulosti v trávě nalezeny pětilístky, šestilístky, devítilístky či rekordní padesátišestilístek. Jelikož podle tradice čtyřlístek přinese ještě větší štěstí, pokud je darovaný, známé šperkařství PANDORA se rozhodlo jej opětovně zařadit do své kolekce. 

Konkrétně do limitované sběratelské edice ke dvacátému výročí této značky. Každý měsíc v roce 2020 je odhalena podoba jednoho speciálního sběratelského přívěsku, který je opatřen značkou k oslavení 20 let existence PANDORY. K jeho odhalení dochází symbolicky kolem každého dvacátého dne v měsíci. V měsíci lednu jste měli možnost zakoupit přívěsek v podobě jahody, v únoru žabky, v březnu včely a v dubnu jste svou sbírku mohli rozšířit o přívěsek ve tvaru srdce. Pro májový měsíc je pak připraven již zmiňovaný čtyřlístek, zdobený 14k zlatem. Tento talisman pro štěstí pak může zdobit vaše zápěstí nebo přinést štěstí někomu, komu ho darujete.
 

Dánská značka šperků Pandora je známá téměř po celém světě – vždyť se prodává ve více než 100 zemích prostřednictvím 7 500 prodejních míst. Historie této značky se začala psát už v roce 1892, kdy zlatník Per Enevoldsen se svou ženou Winnie otevřeli společně první zlatnictví. Zlatnické impérium se postupně rozrůstalo, přičemž do povědomí světa se začalo dostávat v roce 2000, kdy expandovalo za hranice Dánska. Zajímavé přitom je, že originální podoba šperkům je dávána v Thajsku, kde se nachází výrobní zázemí značky již od roku 1989. Z této exotické destinace jsou poté distribuovány do jednotlivých obchodů značky Pandora, kde si je můžete zakoupit i vy.