Proběhněte létem s perfektně upravenými nožkami! Je to snadné

Rána jsou chladná, teplota se drží nízko, sluníčko příliš nepálí. A potom ráz na ráz je tady léto se vším všudy. Krátké sukně, letní šaty, pantoflíčky, sandálky, a to všechno znamená jediné – vyjít na světlo s nožkami v plné jejich kráse.

Nohy jsou po většinu roku nejpodceňovanější částí ženského těla. Když ale přijde léto, najednou se dostávají do popředí a veškerá péče, která se jim nevěnovala během zimy, je náhle znát. Salóny již mohou mít plno a určitě ani váš časový harmonogram není tak úplně nafukovací. Péči o nohy lze ale se správnými přípravky zvládnout i doma snadno a rychle.

Začít byste určitě měli lázní s obsahem kamenné soli, šťávy z citrónu a voňavého olejíčku. Nožky nechte ponořené alespoň 15 minut, aby ztvrdlá pokožka změkla. Po důkladném osušení všechnu odumřelou kůžičku odstraňte pemzou nebo peelingovým krémem třeba s vůní máty. K hydrataci pak poslouží chladivý gel na nohy. 

Pokud by vás po takové relaxaci ale ještě čekala chůze do práce, aplikujte na omyté nohy pudr nebo antiperspirant. Nezapomeňte ho vmasírovat i mezi prsty, jinak by vás mohla postihnout nevábně páchnoucí plíseň. S enormně se potícími nohami pomohou i antibakteriální vložky do bot. Osvědčí se vám především v případě, že musíte i přes léto chodit v uzavřených botách.

Po celodenním chození na horoucím sluníčku mohou vaše nohy natékat a trpět dehydratací. Rychlé vzpružení zajistí domácí aplikace Kneippova chodníčku, která spočívá ve střídavém pouštění studené a teplé vody na chodidla. Krásně se tak prokrví a když je potom odměníte osvěžujícím gelem a na chvíli zabalíte do hydratačních ponožek, zaručeně vás donesou i na letní taneční parket.

Před usnutím věnujte svým chodidlům ještě minutku času. Použijte na ně vonný olejíček, který vás příjemně uklidní, a jemně ho vmasírujte. Prohmatejte si plosky nohou, nárty, klouby i jednotlivé prsty.

Po takové péči budou vaše nohy krásné a osvěžené.