Proč hned běžet do lékárny? Přinášíme 5 tipů, jak bojovat proti nachlazení

redakce
12. Březen 2019

Zima ještě nekončí a spoustu z nás trápí nachlazení, takže kapesník, teploměr a teplý čaj jsou našimi pomocníky. Navíc je velmi pravděpodobné, že nemocný nezůstane jen jeden, ale většinou se nachlazení rozšíří i na ostatní členy rodiny. Pokud vás trápí jen lehké nachlazení, zapomeňte na léky a vsaďte na přírodní cestu. Důležitý je odpočinek. Nejlepší je nemoc tzv. "vyležet". Zvlhčete vzduch a odpočívejte. 

Hodně pijte. Aby se organismus uzdravil, potřebuje dostatečnou hydrataci. Kromě čaje vám na otoky v krku pomůžou i studené nápoje. Vyhněte se příliš horkému, sladkému, kyselému i perlivým nápojům. Pokud se lehké nachlazení zvrhne v angínu, začněte kloktat. Kloktání zmírní pocit bolesti i samotný zánět. Rozpusťte sůl ve sklenici s 250 ml vlažné vody, přidejte nálev z fenyklu či lékořice a nechte zchladnout na pokojovou teplotu. Na podpoření imunity pomohou bylinné nálevy a čaje. Vyzkoušejte třeba zázvor, lékořici nebo šalvěj nebo lístky konopí. "Nálev z konopných lístků má antibakteriální účinky, které jsou při angíně velmi hodnotné. Stačí jednu až dvě čajové lžičky lístků zalít 250 ml vroucí vody a nechat přibližně 10 minut louhovat. K dochucení je vhodný zcela přírodní konopný sirup," říká Jiří Stabla, odborník na konopí, zakladatel Konopných lékáren. Imunitu též podpoříte ovocem, zeleninou, ořechy, semínky, oleji, bylinkami a kořením.

Kvalitní strava je dalším z důležitých prvků. Pokud budete jíst těžká jídla či polotovary, nemoci se jen tak nezbavíte. Místo toho si uvařte brokolici, kapustu či květák, jezte borůvky, potraviny s omega-3 mastnými kyselinami, česnek či panenské oleje. "Loupané konopné semínko je bohaté na esenciální mastné kyseliny včetně omega-3, které podporují správnou funkci celého organismu. Jsou vhodné nejen při léčbě, ale i prevenci mnoha onemocnění," vysvětluje Jiří Stabla. Při nachlazení rozhodně nejezte mléčné výrobky, ty zahleňují. Pozitivní myšlení je další z faktorů důležitých k uzdravení, jenže co si budem povídat, s bolestí hlavy a krku se nám to moc nedaří. Když se vám udělá trochu líp, zhlédněte třeba film, který jste si chtěli pustit už před měsícem nebo si přečtěte zajímavou knihu.

Na podporu imunity vyzkoušejte konopné potraviny, které patří mezi jedny z nejdůležitějších přírodních potravinových doplňků. K dostání je například Konopné semínko loupané Hempin, 500 g seženete za 300 Kč. Konopné lékárny dále nabízejí Hemp Oil CBD 3% Konopná lékárna, což je přírodní přípravek s plným spektrem cannabinoidů k univerzálnímu použití. Doplněk stravy pořídíte za 800 Kč.