První školní den se blíží. Co ocení každý prvňáček?

Markéta Sirotková
14. Srpen 2018

Nástup do první třídy je pro každé dítě jedním z nejdůležitějších milníků v životě a také velkou změnou. Vždyť do teď si pouze hrály a najednou se od nich očekává, že budou pracovat, dávat pozor a plnit domácí úkoly. Pro mnoho dětí může jít o období obav a stresu. Na nás na rodičích je děti ubezpečit, že není se čeho bát. Kromě psychické podpory je důležité se postarat o nezbytnou výbavu, kterou bude dítě ve škole potřebovat.

Vhodná aktovka

První základní věc, kterou budete pořizovat, je aktovka. Je velmi důležitá, protože často už prvňáčci musí nosit do školy velké množství sešitů a učebnic a správný fyziologycký vývoj je nejdůležitější. Na co se při výběru zaměřit? Správná akovka by měla mít propracovaný zádový systém, reflexní prvky, plastové nožičky, díky kterým taška nenavlhne od země, ale také doplňky, které děti ocení. Nezapomeňte ani na bezpečnostní reflexní prvky, díky nimž bude dítě za každého počasí dobře vidět.

„Samotný obsah bude často velmi těžký, a tak dbejte na to, aby aktovka sama o sobě byla co nejlehčí, ale ne na úkor kvality. Důležitá je anatomicky tvarovaná, pevná a polstrovaná zadní strana. Ta zajistí správné držení těla, i když budeaktovka plná učebnic,“ říká Milan Gába, spoluzakladatel PIXIE CREW.

Tvar tašky a popruhy

Dalším kritériem jsou ramenní popruhy. Zpravidla všechny aktovky je dnes mají dostatečně široké, přesto si však dejte pozor na to, aby měly alespoň 4 centimetry a dítě při nošení neřezaly do ramen. Roli hraje pak také počet kapes, ty by měly být oddělené na sešity a učebnice a zvlášť na pití a svačinku.

Nechte dítě samotné si vybrat, jaký motiv aktovky se mu nejvíce zamlouvá. I pěkná aktovka může být jedním z motivátorů, díky kterým se bude do školy více těšit. Tou správnou voulbou pro malé slečny může být PIXIE CREW Školní aktovka Hello Kitty s pixely, která je bude bavit. Díky barevným pixelům si na ni mohou vyskládat nový obrázek klidně každý den. Aktovka zároveň potěší i rodiče, protože má zdravě vypolstrovanou zadní část a popruhy, které zajistí komfortní nošení bez zdravotních následků.

Pro kluky je tu barevná PIXIE CREW Školní aktovka Dino s 200 pixely. Silikonová deska s trny navíc také umožní vyskládat svůj vlastní obrázek. I tato aktovka má vypolstrovaná záda a dostatečně široké popruhy pro konfortní nošení.

Už žádné popsané penály a školní lavice! S PIXIE CREW si dítě může vytvářet své vlastní obrázky přímo na penál či tašku.