Rolety „Den a noc“: estetický a účelný doplněk interiéru

Tezera Švecová
21. Březen 2020

Mezi nejdůležitější komodity, jakými lidé mohou v dnešní době disponovat, patří rozhodně čas a soukromí. I když se to nemusí zdát na první pohled patrné, obojí významně souvisí s okny. Namontovat ochranný předěl, aby vám každý soused neviděl do talíře, totiž stojí nějakou tu námahu i peníze. Zabezpečení vašeho soukromí, toho, co je jenom vaše a vaší rodiny, vám ale bude zaslouženou odměnou.

Když se k tomuto kroku odhodláte, máte v podstatě tři možnosti. Záclony v kombinaci se závěsy, moderní rolety nebo okenice. Okenice jsou sice in, ale do našeho prostředí příliš nezapadají. Těžké splývavé závěsy a nařasené záclony zase mohou představovat problém pro alergiky. Rolety a konkrétně rolety „Den a noc“ představují elegantní řešení, které navíc vyřeší mnohem více problémů, než je pouhé zatemnění okna.
 

Dokreslení interiéru

Rolety „Den a noc“ lze pořídit doslova v barvách duhy. Takto pestrou škálu potom můžete snadno využít na optické zvětšení nebo zmenšení pokoje, kde budou rolety umístěné. Zatímco teplejší a výrazné barvy či dokonce velké vzory např. květin prostor opticky zmenší, se zvětšením naopak pomohou chladnější barvy nebo bílé žaluzie. Při výběru rolet se můžete kromě barevnosti řídit také obsahem skelného vlákna, protože takové rolety jsou vhodné i pro alergiky.

Nastavení intenzity světla

Látkové rolety „Den a noc“ si díky svému provedení umí elegantně hrát s intenzitou světla. Světlé a tmavé pruhy látky se střídají, a stínění tak působí plynule a elegantně. Překrývání dvou vrstev žaluzií umožňuje manuální nebo elektrickou regulaci světla v místnosti podle průchodnosti světla roletami. Tento princip ocení především děti v dětském pokojíku, neboť neúplná tma zabrání bubákům a strašidlům vůbec vylézt ven.

Montáž bez montáže

Nainstalovat rolety „Den a noc“ je snadné a umístit je lze kamkoliv – ke stropu, na stěnu nebo do rámu okna. Není zapotřebí dokonce ani vrtačky. Ušetříte tak nejen čas, ale také peníze, které byste museli vynaložit na pracovníky montáže.