S bezšňůrovou žehličkou Tefal Freemove Air se hbitě dostanete kamkoli!

Tezera Švecová
22. Říjen 2018

Nejlehčí bezšňůrová žehlička Freemove Air FV6520 značky Tefal všem hospodyňkám dopřává dostatek prostoru a volnost pohybu k důkladnému žehlení těch nejmenších detailů. Bezšňůrová technologie se stává základem pohodlí při žehlení.

Naše redaktorka měla možnost vyzkoušet bezšňůrovou žehličku Tefal Freemove Air (FV6520). Značka Tefal ji popisuje jako vůbec nejlehčí bezšňůrovou žehličku. Lze ji pořídit již za necelých 2 000 korun.

Žehličky Tefal jsou skutečně kvalitní. Žehlí se s nimi snadno a rychle. U této žehličky, která velmi dobře padne do ruky, je obrovským plusem ona bezdrátovost. Když žehlíte hlavně náročnější kusy oděvů, jako například pánské košile, nemusíte stále dokola „posouvat“ kabel, nebo se bát, že ho v rychlosti spálíte. Díky ní máte dostatek prostoru a volnost pohybu k důkladnému žehlení těch nejmenších detailů a žehlení se stává navýsost pohodlné.

Kromě toho, že je žehlička velmi ergonomická, má i pěkný design, na kterém – nám ženám – zkrátka vždy záleží! Napájecí kabel je nahrazen led kontrolkou. Žehlička se velmi rychle nabíjí pomocí dobíjecí základny, která se optimálně přizpůsobí žehlicímu prknu. Na jejím spodku jsou gumové body, díky nimž z prkna nesklouzne. Je však poněkud větší, takže je dobré mít také větší žehlicí prkno, abyste měli pro žehlení dost prostoru.

Při zasouvání do stanice je zapotřebí trochu šikovnosti. Při prvním zasouvání se totiž redaktorce stalo, že žehličku do stanice nezasunula správně a ona se nenabila. Při dalších žehleních však přišla na onen hmat a žehlení již probíhalo bez problémů.

Možná se vám při žehlení s vaší žehličkou také stávalo, že při jejím zdvihu se z ní začne valit pára. U této žehličky k této nepříjemné situaci nedochází. Občas naše redaktorka žehlila i lněné prádlo, které je stran žehlení náročné. Tato žehlička jej dobře zvládla, a to za poměrně krátkou dobu. Faktem je, že žehlička napařuje na výbornou v případě, že se hodně nažhaví, takže je nutné si chvíli počkat, ale výsledný efekt za to stojí.

Zajímavou a praktickou funkcí je funkce Anti-drip, která brání vzniku skvrn na prádle a automaticky se vypíná po 8 minutách nečinnosti. Když se žehlička porouchá, není problém ji opravit. Náhradní díly jsou dostupné v celkem 6 500 servisních centrech po celém světě.

Porovnáme-li klady a zápory, musíme žehličku doporučit. Žehlení bez drátu je natolik pohodlné, že takové maličkosti, jako je zasouvání do stanice nebo o něco málo delší čekání na dokonalé rozžhavení, jsou skutečně drobnostmi.