S jarním detoxem rozkvetete stejně jako příroda

Tezera Švecová
02. Duben 2019

Jaro je pro mnohé z nás nejkrásnějším ročním obdobím vůbec. S prvními hřejivými paprsky příroda rozkvétá do nebývalé krásy. Stejně jako ona, si je užíváme plnými doušky i my, přesto se na jaře často cítíme spíše unavené a vyčerpané, než plné energie. Příčinou je nedostatek energie nezbytné pro očistu od toxinů, které se v organismu nahromadily přes zimu. Dopřejte si důkladný jarní detox a získejte novou chuť do života!

5 nejlepších tipů pro úspěšný jarní detox

1. Pijte. Ideální je čistá voda a čerstvé, doma připravené zeleninové i ovocné šťávy bez cukru.

2. Omezte tučná jídla a sladkosti. Na jaře už nepotřebujete jídla, která vás zahřejí. Jídelníček je třeba osvěžit a odlehčit. Tělo vám hodně poděkuje.

3. Zkuste odlehčovací den. Jeden den v týdnu jezte pouze ovoce a zeleninu, vynechte maso a pečivo.

4. Používejte čerstvé bylinky. Detox podporuje zejména ostropestřec mariánský, měsíček lékařský, kopřiva dvoudomá, kořen pampelišky a další.

5. Sportujte. Vyrazte ven na procházku, na kolo nebo začněte běhat. Tancujte a užívejte si zejména pohyb venku na slunci.

Proč bych se vlastně měla na jaře detoxikovat?

Chladná a tmavá zima představuje pro organismus náročné období. Postrádáme denní světlo a chybí nám teplé paprsky. Daleko méně se hýbeme a více se zaměřujeme na hutnější a těžší jídla. Na jaře se pak logicky cítíme unavení, těžší a nemotornější. Je to přirozený jev, který lze ovlivnit. Správnými kroky podpoříte jarní očistné procesy a tělo se zbaví nánosu škodlivých látek. V souvislosti s detoxikací se hodně píše o očištění jednotlivých orgánů. Na jaře se nejčastěji zmiňuje detox jater a žlučníku. To však neznamená, že bychom měly zapomínat na další orgány, jako jsou ledviny, plíce či střeva. Právě střeva jsou hlavním místem hromadění metabolických odpadů a detoxikace střev je proto zásadní pro následnou očistu ostatních orgánů.

Detoxikace není o omezeních a zákazech, prvořadá je naopak pestrost

Jarní detox v žádném případě nepodporují drastické hladovky a nesmyslné diety. Mnohem lepší výsledky přináší omezení těžkých jídel a obohacení jarního jídelníčku o vyšší dávky ovoce, zeleniny a také čerstvých bylinek. Ideální jsou svěží saláty, čerstvé šťávy a smoothie. Za pár minut získáte energetickou a vitamínovou bombu, která vzpruží unavené tělo.

3 TIPY pro podporu detoxikace a imunityšpenátový, mrkvový a řepový imunity shot.

Jednoduchá zásada - co je zelené, to je pro detoxikaci dobré

Existuje celá řada na pohled nenápadných potravin, které podporují detoxikaci organismu a zbavují tělo toxinů. Například účinky zeleného ječmene pomáhají nastartovat přirozenou detoxikaci, zrychlují metabolismus a zmírňují překyselení organismu. Velmi důležitým minerálem je železo, jehož nedostatek může být příčinou únavy a celkové ochablosti. Železo přitom obsahují nejen špenát a maso, ale také již zmiňovaný zelený ječmen, luštěniny, ovesné vločky či semínka. Nejste-li si jistí, zda máte ve svém jídelníčku dostatek vitamínů a minerálů, nebojte se sáhnout po ověřené směsi zelených superpotravin. Blendea SUPERGREENS obsahuje nejen mladý ječmen, ale také mladou pšenici, chlorellu, spirulinu a mátu. Díky detoxikačním účinkům budete mít svěží pocit jara po celý rok. Nezapomeňte také na dostatek aktivního pohybu, který je pro detox zásadní. Úžasná je také jarní detoxikace pomocí jógy, která protáhne a posílí nejen tělo, ale také mysl.