S těmito slunečními brýlemi budete letos trendy

Tezera Švecová
15. Duben 2020

Móda je proměnlivá. Každý rok přináší nové hity, mísí je s těmi minulými nebo se vrací k módním kouskům, které se představovaly na přehlídkových molech v předchozím století. Ačkoliv sluneční brýle jsou „pouhým“ módním doplňkem, střídající se trendy pro ně platí také. A letošní favorité, kteří budou kralovat horké letní sezóně, jsou inspirovaní módou sedmdesátých, osmdesátých a devadesátých let. Žhavé trendy u slunečních brýlí jsou:
 

Hranaté obroučky

Tento tvar najdete především u slunečních brýlí v pánském oddělení, v dámských kolekcích je hranatý tvar zjemněn. Velké retro hranaté obroučky spadají původně do sedmdesátých let, ale ani dnes neztrácejí na exkluzivitě. Důkazem může být kolekce brýlí Safilo Davida Beckhama. U obrouček letí také kombinování materiálů – plast a kov. Jejich mísení je nejviditelnější v oblasti nosního můstku, který může být pro efekt dokonce zdvojený.
 

Želvovina a obroučky sytých barev

Želví a tygří vzory na oblečení, gumičkách do vlasů i brýlích představují pro změnu návrat do let devadesátých. Střídaní hnědých a medových odstínů a linií je letošní jednoznačnou „topkou“. Slušet budou především hnědovláskám a blondýnkám. Syté barvy na obroučkách a výrazné motivy jako je tropické ovoce, palmové listy nebo monstera pak padnou bez problémů všem. Ale pokud si ani zde nejste jistí v kramflecích, nebojte se nasadit transparentní obroučky. Ty byly sice trendem loňského roku, ale ani letos nejsou úplně out.
 

Tónování skel

Vzhledem k extravagantnějším provedením obrouček jsou skla z brýlí letos mírně stažena do pozadí. V kurzu jsou skla s postupným barevným přechodem v neutrální barvě jako je třeba medová nebo světle hnědá. I tento trend je okoukaný z minulosti, konkrétně ze sedmdesátých let.
 

Při výběru slunečních brýlí nezapomínejte na jednoduché pravidlo. Kulatá a velká skla sluší hranatějším obličejům, naopak kulatým a trojúhelníkovým sednou spíše hranaté tvary. Nejširší nabídku na českém trhu najdete na VašeČočky.cz.