Salvatore Ferragamo představuje odvážnou kolekci bot Refracted, které odráží svět, ve kterém žijeme

redakce
06. Září 2019

Salvatore Ferragamo v kolekci podzim/zima 2019-2020 představuje svoji novinku pojmenovanou "Refracted". Hlavním rysem nové kolekce je schopnost perfektně odrážet svět, ve kterém žijeme. Tvoří ji páry bot v pěti různých stylech, který navrhl kreativní ředitel značky, Paul Andrew. Všechny styly spojuje jeden prvek - výrazný lomený podpatek. Vybírat můžete ze široké škály barev a materiálů, jako jsou např. nappa, semiš, lakovaná kůže nebo hedvábný satén s výšivkami. 

Tento zajímavý hlavní prvek - lomený podpatek - je vyrobený z lehkého, avšak velmi odolného plastu, potaženého galvanickou metalickou skořepinou. Specifický tvar podpatku vznikl laserovým vyřezáváním nepravidelných trojúhelníkových fazet, které za pomoci metalického provedení nepředvídatelně lomí světlo a podpatek tak zůstává v neustálém spojení s okolním světem. Podpatky jsou dostupné ve třech variantách - 1cm, 5,5 cm a 8cm.

„Kolekce Refracted navazuje na předchozí kolekci Flower Heel, která sama vycházela z revolučního podpatku zvaného Column heel z roku 1939, kterou navrhl sám Salvatore Ferragamo. Tímto speciálním designem jsem chtěl upozornit na odraz světa kolem nás v roce 2019. Podpatek je navržen tak, aby oslavoval krásu rozmanitosti a nepravidelnosti. Tím, že tento design umožňuje náhodnou hru světla, pokaždé, když se podíváte na lomený podpatek, uvidíte něco jiného. A to není jeho vada, ale jeho síla,“ říká autor kolekce Paul Andrew.