Seznamte se s novou kolekcí šperků značky TOUS

Tezera Švecová
28. Únor 2020

Šperkařství je stejně jako mnoho jiných řemesel založeno na kreativitě. Nové trendy a vize by ale zároveň neměly zapomínat na tradiční charakter klenotnictví a praktičnost v každém ohledu. Vytvořit kolekci, která bude kombinovat všechny tyto prvky, je tedy celkem výzva, s jakou si dokáží poradit jenom ti nejlepší. 

Šperky značky TOUS vznikají v rukách více než čtyř tisíců odborníků, kteří neopomíjejí ani dědictví značky, jejíž počátek se začal psát už v roce 1920. K ženám se tak s každou kolekcí dostávají kousky, jejichž hlavním motivem je respekt, oslava, láska a něha. Již sto let trvající tradici se v TOUS rozhodli oslavit kolekcemi, ve kterých se mísí netradiční, originální modely s úctou k historii.
 

Reprezentativním kouskem výše uvedeného je především kolekce Tender-made. Jednotlivé přívěsky představují pravé nástroje, které klenotnické řemeslo vyžaduje. Najdete tak mezi nimi například nůžky, kleště nebo ruce. Jejich souhrn kromějiného vypovídá také o samotné historii značky TOUS a události, kterými si společnost za svých sto let prošla.
 

Druhá kolekce oslavuje svými prvky něco trochu jiného, a to konkrétně vás samotné! Drobné amulety v podobě přívěsků mají za cíl vás ochránit, dopřát vám štěstí a udržet vás šťastné. Podle toho se také tato kolekce jmenuje – Stay Lucky, Stay Happy. Něžné a jednoduché motivy jsou sice na pohled elegantní a praktické, ale zároveň se v nich skrývá i nezměrná síla.

Poslední součástí cyklu nových kolekcí je kolekce Natura. Jak již název napovídá, vzdává hold přírodě a naturálním prvkům. Voda, písek, kameny, a to i ty vzácné, jsou jedněmi z oněch elementů, ze kterých sada Natura čerpá svou inspiraci.