Sezóna slunečních brýlí začíná. Jaké sluneční brýle budou trendy v roce 2023?

Jestli existuje módní doplněk, který sám o sobě dokáže překlopit celý look vzhůru nohama, jsou to rozhodně sluneční brýle. Ty ale nebyly jako doplněk vnímány až do 20. let, kdy je poprvé začaly nosit celebrity jako ochranu očí před jasnými světly na place. Dnes je tomu ale úplně jinak. V jakém znamení se budou nést sluneční brýle tohoto jara a léta? Pro inspiraci jsme se vydali do Fashion Arena Prague Outlet.

Na kolo, na svah i na denní nošení?

Pokud se alespoň z části řídíte módními trendy tohoto roku, elegantní sportovní styl vás čeká a nemine. A ano, hádáte správně – tento trend se propsal nejen do celkového stylu oblečení, ale i doplňků. Nedivte se proto, pokud na ulici narazíte místo klasických tvarů na sluneční brýle, které některými svými prvky podezřele připomínají třeba ty lyžařské či cyklistické. Pokřivené či zahnuté stanice, dynamický tvar čoček či naopak naprostá jednoduchost – to své si v tomto trendu najde každý.

Brýle Oakley, obchod Outly, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 4 990 Kč, outletová cena 3 290 Kč.

Jednoduché obdélníkové tvary

Oblibě se stále těší i sluneční brýle obdélníkových tvarů. Z části možná i proto, že odkazují ke stylu Y2K, který se začal na přehlídková mola postupně vracet minulý rok. Jejich jednoduchá obruba se snadno kombinuje s jakýmkoli outfitem, zároveň ale dává prostor ke hře s nejrůznějšími barvami a texturami – brýle tak díky střídmějšímu tvaru nepůsobí jako totální módní výstřelek. V tomto stylu se vrací především brýle teplých barev jako je vintage žlutá či hnědá odkazující k odstínům stylu American Hustle 70. let.

Brýle Guess, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 3 290 Kč, outletová cena 1 490 Kč.

Čas na experimentování

Letošní sezóna si pro milovníky slunečních brýlí připravila i něco trochu ostřejšího. Ve hře jsou tento rok textury, tvary, barvy a vzory všech chutí. Ať už si potrpíte na brýle, které zdobí kamínky, geometrické prvky, pásky a přívěšky nebo barevné čočky, připravte se na dávku experimentování.

Brýle Dolce&Gabbana, obchod Sunglass Hut, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 7 932 Kč, outletová cena 5 552 Kč.

Vsaďte na klasiku

Pokud se nechcete, co se týče slunečních brýlí, své zamilované klasiky vzdávat, zaměřte se na nadčasové tvary v neutrálních odstínech. Brýle ve stylu cat-eye a jejich postupné obměny z módy za poslední roky prakticky nevyšly, stejně tak se oblibě těší i kruhové očnice, které váš outfit doplní o sofistikovaný prvek s vintage nádechem.

Brýle Privé Revaux x Dove, obchod Outly, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 2 290 Kč, outletová cena 690 Kč.