Sladké sny pro vaše miminko s matracemi Moravia Comfort

Tezera Švecová
28. Únor 2020

Stejně jako u dospělých je potřeba spánku individuální, nejinak je tomu u našich nejmenších. Zatímco některé raubíře je těžké dostat do postele, některé „Šípkové Růženky“ by v ní nejraději strávily celý den. Obecně lze říci, že dítě od dvou let by mělo spát přibližně 12 až 13 hodin denně, mladší potom ještě nějakou tu hodinku navíc.

Děti tráví spánkem téměř polovinu dne, proto je nutné, aby jejich potřeba byla naplňována plnohodnotně. Kvalitní spánek je pro miminko velmi důležitý. Musí si odpočinout a načerpat síly na další lumpárny a zároveň šetřit svá záda a svaly. A to všechno stojí a padá na správném výběru dětské matrace.
 

Česká společnost Moravia Comfort má za sebou více než 45 let zkušeností, které jí umožňují vyrábět perfektní matrace dětem na míru. Specifikem dětské matrace je především její tvrdost. Zatímco tvrdá matrace může pomoci předejít syndromu náhlého úmrtí kojence a podporovat zdravý růst páteře, přílišná tvrdost matrace může dítěti naopak způsobit syndrom ploché hlavičky. Z tohoto důvodu je nutné dbát na přesně vyváženou tvrdost a tuhost matrace.
 

Postýlka pro miminka i starší děti představuje místo, kde se mohou cítit doopravdy dětmi. Jsou tu v bezpečí před všemi bubáky, cítí se pohodlně a příjemně. Aby postel nebyla jenom postelí, ale zvládala zastávat i tyto funkce, je potřeba, aby dětem vyhovovala a byla určena na míru dětem a jejich požadavkům.

Matrace Moravia Comfort jsou rovněž antibakteriální a prodyšné, bez obsahu jakýchkoli toxických látek. Splňují i náročné podmínky zdravotní nezávadnosti dle Öko-Tex Standard 100 třídy I. A protože u dětí snadněji sem tam dojde k nějaké té „nehodě“, potah matrace je snímatelný a pratelný.