Soutěž o 3 lístky na koncert Jesse Cooka

Tezera Švecová
30. Leden 2020

Živelné flamengo nebo poklidný jazz? Vyhrajte tři lístky na koncert kytarového mága Jesse Cooka v Lucerně!

Kytarista a fenomenální hudebník Jesse Cook pochází z Kanady. Inspiraci touto rozlehlou zemí byste ale v jeho tvorbě hledali marně. Jak sám říká, miluje flamengo, ale také světovou hudbu, jazz, pop, brazilskou sambu, a dokonce perské motivy. A všechny tyto styly se také v jeho hudbě mísí. Jedná se tedy o poměrně horkokrevnou kombinaci, která dokáže nejen pohnout vaší duší, ale rovnou celým tělem. Přesně takovým způsobem se totiž v této hudbě shlédl i Jesse.
 

Uměleckou a kreativní povahu v sobě nemohl zapřít už od dětství. Jeho otcem je fotograf a filmový tvůrce John Cook a matkou televizní producentka a režisérka Heather Cook, jejich rozvod pro Jesse znamenal životní zlom. S matkou a sestrou se odstěhoval do matčina rodného Toronta a jezdil pak poměrně často za otcem, který se usídlil ve francouzském městě Arles. A právě zde se setkal s Nicolasem Reyerem, hlavním zpěvákem flamencové skupiny Gipsy Kings. Zjistil, že flamencová hudba ho svým zvukem přitahuje a vábí natolik, že se pustil do jejího studia.

V roce 2001 byl nominován na cenu Juno v kategorii Nejlepší mužský umělec a obdržel ocenění Juno za nejlepší instrumentální album (Free Fall). Mezi jeho nejznámější počiny patří skladby Mario Takes a Walk, Havana, Luna Llena, Virtue, Shake a další.

Vy máte nyní možnost Jesse Cooka vidět a slyšet naživo a zdarma. Už 20. února totiž vystoupí v pražské Lucerně a s námi si můžete zasoutěžit hned o 3 lístky!

Stačí odpovědět na tuto soutěžní otázku:

Jak zní prostřední jméno Jesse Cooka?

a) Arnaud
b) nemá prostřední jméno
c) John

 

Odpovědi zasílejte na email souteze@dokonalostsama.cz do 17.02.2020. Do předmětu prosím uvádějte název článku nebo soutěže.

Pokud by se vám v naší soutěži nepoštěstilo, můžete si lístky na koncert kanadského umělece zakoupit pod tímto odkazem