Soutěž o 5 knih Osobnosti úžasné i porouchané

win
Konec soutěže
Celková cena výher
1750 Kč
Počet výherců
5

Známý psychiatr Radkin Honzák a historik František Honzák ve druhé společné knize bravurně kombinují teorii s reálnými příběhy z historie naší země

První společná kniha bratrů Radkina a Františka Honzákových Čas psychopatů se věnovala antisociálním parazitům, osobám s psychopatickými rysy a s absencí strachu, které jsou ovšem velmi schopnými manipulátory a bývají mnohdy obdařeny značným charismatem. Jejich druhá kniha Osobnosti úžasné i porouchané vznikla se záměrem představit a porovnat osoby úžasné a porouchané, kterých je ve společnosti více než psychopatů.

Velmi čtivě a poutavě pojatá kniha provokuje k zamyšlení a vyvolává ve čtenáři touhu doplnit si znalosti o naší minulosti, což je stále nanejvýš aktuální výzva. Neboť jak to stručně vystihl francouzský filozof a spisovatel Jean-Paul Sartre: Kdo se nepoučil z dějin, musí je znova prožívat. Předkládané profily vybraných osobností jsou zasvěceně komentovány z pohledu historika a psychiatra. Historické komentáře přispívají k lepšímu pochopení, protože tyto osobnosti žily v konkrétní době a dostávaly se do situací, v nichž se tříbí charaktery a ukazuje se, jaký člověk opravdu je.

Úvodní část definuje, co je osobnost, jaké jsou její složky a jak se vyvíjely psychiatrické přístupy k této problematice. Následuje několik pohnutých příběhů z naší historie – osudy československých parašutistů z Anglie, tří našich prezidentů a Tří králů, legendárních postav protinacistického odboje. Dozvíme se, co jejich osobnosti formovalo, ať pozitivně, nebo negativně. V knize najdeme i morytátové osudy několika žen vražedkyní a tolik potřebné světlo na konci tunelu představuje kapitola o významných mecenáších a filantropech.

Odysseova dobrodružství při návratu domů. Společně se svým bratrem napsali knihy Čas psychopatů (2019) a Osobnosti úžasné i porouchané (2021).

Radkin Honzák & František Honzák: Osobnosti úžasné i porouchané, 235 stran, doporučená cena 350 Kč, vydalo nakladatelství Galén. Nakladatelství Galén: http://www.galen.cz

Kniha Osobnosti úžasné i porochané

Kniha Osobnosti úžasné i porochané

Tato soutěž již skončila

Výherci

Výherci
Dominik M*****, Mariánské Lázně
Anna L*******, Moravská Třebová
Danuše K*****, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav
Blažena V*****, Kuřim
Aneta S*****, Velké Meziříčí

Gratulujeme Vám k výhře, brzy Vás budeme kontaktovat.

(Official Google Graph services)