Soutěž o 5 knih Paulo Coelho: Zpověď poutníka

win
Konec soutěže
Celková cena výher
895 Kč
Počet výherců
5

Španělský novinář Juan Arias uskutečnil v červenci roku 1998 v Rio de Janeiru řadu rozhovorů s brazilským autorem bestsellerů Paulem Coelhem, jejichž výsledkem je obsáhlý text, uspořádaný podle témat: Znamení; Blázinec, vězení a mučení; Soukromý život; Politika a etika; Ženství; Magie; Drogy; Konverze; Spisovatel; Čtenáři. Paulo Coelho tu mluví velmi otevřeně o svých prožitcích a názorech, o okamžicích, jež přispěly k jeho vnitřní proměně, i o lidech, kteří v jeho životě sehráli velkou roli.

Mnohdy jednoduché formulace autora, který tvrdí , že píše pro „obyčejné“ lidi, nabývají zvláštního významu, když si uvědomíme, že během jediného desetiletí se tento spisovatel octl mezi deseti nejpřekládanějšími autory světa a že jeho charismatická osobnost má nepopiratelný úspěch při prezentaci těchto děl v mnoha zemích.

Paulo Coelho

Paulo Coelho

Paulo Coelho má vřelý vztah k Praze, kterou poprvé navštívil v roce 1982. Tehdy u sošky Pražského Jezulátka v kostele Panny Marie Vítězné v Karmelitské ulici poprosil o to, aby se stal slavným spisovatelem. Jezulátko jeho dávnou prosbu vyslyšelo, s 350 milióny prodaných výtisků a s překlady do 88 jazyků světa patří Paulo Coelho k nejčtenějším autorům současnosti. V roce 2005 mu spisovatel společně s manželkou jako výraz vděčnosti přivezli červené šatičky vyšívané zlatou nití. Naposledy Coelho navštívil Prahu soukromě v roce 2016, aby zde s přáteli oslavil svátek sv. Josefa, svého patrona.

Tato soutěž již skončila

Výherci

Výherci
Magdaléna S******, Ostrov
Adéla P********, Chomutov
David D********, Boskovice
Miluše V******, Litomyšl
Naděžda B******, Klášterec nad Ohří

Gratulujeme Vám k výhře, brzy Vás budeme kontaktovat.

(Official Google Graph services)