Soutěž o 5 knih Román z minulého století

Soutěž o 5 knih Román z minulého století
Konec soutěže
Celková cena výher
1300 Kč
Počet výherců
5
O pestrém i šedivém životě našich předků

Kniha „Román z minulého století“ by mohla mít též název „Román minulého století“. Aniž by to bylo na úkor jejího smyslu nebo vyznění. Přítomnost či absence jednoho malého písmena totiž určuje dva možné úhly pohledu na zachycené osudy, životy. Pohled první se upírá především na „pestré i šedivé“ momenty v životech „našich předků“. Jak napovídá podtitul. Kniha zde vypráví o drobných pohnutkách běžných lidí, jejich radostech i starostech, jejich dětech, předcích i potomcích.

Druhý pohled, podle variace názvu, odkazuje ke vskutku „románovému“ – velkoryse a dramaticky pojednanému – běhu 20. století. Namátkou: první světová válka a po ní rozpad staletých mocností, nové uspořádání Evropy i světa ve 20. a 30. letech, společenské, hospodářské a politické změny vedoucí ke druhé světové válce a nakonec desetiletí životů ve dvou rozdílných světech: „západním“ demokratickém a „východním“ socialistickém. To vše knižní hrdiny posouvá jednou „vpřed“, podruhé „vzad“, jak zrovna politická atmosféra komu nahrává.

Začtěte se a poznejte to „pestré i šedivé“ ze života několika českých sedláckých rodů, rodin učitelek a učitelů, lesníků, lékařů, vojáků a dalších profesí. A seznamte se tak i s generacemi jejich předků a potomků.

Nakladatelství Jalna; www.jalna.cz
formát A5
vazba V2k brožovaná
ISBN 978-80-88421-00-9
Cena 260 Kč
Distribuce Kosmas; www.kosmas.cz

Tato soutěž již skončila

Výherci

Výherci
Nela B********, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav
Radim T****, Boskovice
Danuše Č*****, Hodonín
Lenka D****, Kralupy nad Vltavou
Kristýna Š*******, Vrchlabí

Gratulujeme Vám k výhře, brzy Vás budeme kontaktovat.

(Official Google Graph services)