Soutěž o unikátní knihu Chess in Art

Tezera Machová
15. Květen 2020

Jediná kniha svého druhu založená na sedmi letech důkladné detektivní práce pátrající ve skrytých archivech umění. Kniha Chess in art se skládá z obrazů více než 700 umělců a zachycuje 800 let napříč uměleckým, sociálním a politickým prostředním. Bude vás nejen bavit, ale i vzdělávat a inspirovat.
 

Co se může změnit za 800 let? Jaké změny se mohou odehrát za osm dekád? Například takové bydlení se vyvinulo od studeného kamenného hradu přes luxusní pohodlné zámky až k dnešním bytovým domům. V seznamování jsme se dostali od rytířských balad až k online seznamkám a sociálním sítím. Zkrátka za takovou dobu může dojít k velkému vývoji naprosto v jakémkoliv odvětví. Kniha Chess in Art si vzala na paškál umění v konkrétním rozsahu od roku 1100 do počátku 20. století. Naleznete v ní i průřez sociálním a politickým prostředím, která vždy kráčela s uměním ruku v ruce. 
 

Ačkoliv knih o umění s obrázky a fotografiemi je na trhu velké množství, kniha Chess in Art je unikátní. Je to dáno tím, jak vznikala. Celkem sedm let důkladné detektivní práce a pátrání ve skrytých archivech umění totiž rozhodně stojí za uznání. V knize jsou obrazy od více než 700 umělců, jejichž díla jsou tu chronologicky řazena po dobu osmi set let. Kniha Chess in Art je tedy excelentním sběratelským kouskem pro každého milovníka umění. Vše, co je na jednotlivých stránkách knihy zachyceno, nás má pobavit, poučit, překvapit, inspirovat, ohromit, zkrátka vyvolat v nás emoce nejrůznějšího druhu. A nutno podotknout, že to je přesně to, co se knize daří na jedničku.
 

Získat takto rozsáhlého průvodce uměleckým prostředím lze od jara letošního roku pouze prostřednictvím e-shopu www.chessinart.com. S námi však můžete jeden výtisk vyhrát zcela zdarma. Stačí Vám pouze správně odpovědět na soutěžní otázku: 

Soutěžní otázka zní: Kolik let kniha Chess in Art vznikala?

A) 800 let
B) 8 let
C) 7 let

Odpovědi zasílejte na email souteze@dokonalostsama.cz do 15.06.2020. Do předmětu prosím uvádějte název článku nebo soutěže.