Stop černým tečkám: vyzkoušejte biodynamický pleťový peeling dieNikolai

Tezera Švecová
08. Červen 2020

Dalmatin má hezké černé flíčky, beruška rozkošné černé puntíky. Lidské černé tečky jsou sice mnohonásobně menší, ale zato nejsou roztomilé ani příjemné. Možná je to tím, že to ve své podstatě nejsou ani tečky.

Černé tečky na pleti vznikají jako důsledek ucpání kožních pórů mazem a odumřelou kůží. Černá barva je způsobená působením vzduchu, nejde tedy o to, že byste měli obličej špinavý. Naopak, některá „špína“ může v boji proti černým tečkám pomoci. Typickým zástupcem takového pomocníka je jíl.

 

Mazat si po obličeji jíl, abyste pleť zbavili nečistot, zní sice zvláštně, ale jedná se o velmi účinnou proceduru. Kosmetika značky dieNikolai přichází s novým biodynamickým pleťovým peelingem „něžné pohlazení“, který obsahuje hned tři aktivní složky bojující proti černým tečkám a podporující zdravý vzhled pokožky.

V první řadě je to léčivý přírodní jíl, odstraňující nečistoty pleti, dále mouka z hroznových jader, která funguje v této směsi jako peelingová složka, a nakonec čistící vinný kámen. Pleťový peeling něžné pohlazení od dieNikolai vypadá jako prášek, který pro aplikaci musíte smíchat s vodou nebo čistícím gelem či mlékem. 

Vyzkoušet ho můžete jako masku – prášek smíchaný s vámi vybraným prostředkem nanesete na pleť a necháte chvíli působit. Poté opláchnete. Určité pozastavení mezi aplikací a opláchnutím je důležité především pro jíl, který tak může účinkovat. Jedná se o jíl z vinice Wachau, jež je známý pro své blahodárné působení. Je plný výživných látek a minerálů, které umí dodat excelentní kvalitu nejen místní vinné révě, ale také vaší pleti. Vstřebávají se z něj živiny tolik potřebné pro zdravou a zářivou pokožku.

Pro vyčištění pleti postačí ale i aplikace formou peelingu. Rozmíchaný prášek v čistícím mléku nebo vodě vmasírujte do pokožky a opláchněte. Vaše pleť bude čistá, zářivá a hlavně bez černých teček.

Peeling něžné pohlazení je k dostání na www.biodynamickakosmetika.cz za 500 Kč.