Svatební hostina pod širým nebem i ve stanu

redakce
09. Červenec 2018

Letní období láká k pobytu venku. V posledních letech se i u nás stále častěji přesouvají ven i svatební obřady a v některých případech i následné svatební hostiny a rauty. Při pořádání letní svatby venku však musíte počítat s více eventualitami, které mohou nastat.

Pokud se rozhodnete pořádat svatbu v zámeckém parku či v nějaké veřejné zahradě budete se pravděpodobně po obřadu přesouvat jinam. Nejčastěji do nedaleké restaurace, kde pro vás bude připravena slavnostní svatební tabule. Stále oblíbenějším modelem však je mít obřad i následnou hostinu venku na jednom místě.

Ať už k tomuto účelu slouží louka nebo soukromá zahrada, zásadní proměnnou je v tomto případě počasí. Krásný letní den, jako stvořený pro úžasné svatební fotografie už nemusí být tak ideální pro jídlo, které budete na party podávat. Déšť a nízké teploty na druhou stranu také nepotěší. Vzhledem k tomu, že o počasí zkrátka rozhodovat nemůžeme, musíme vymyslet možnosti, jak se připravit na všechno.

Louka daleko od civilizace

Originální svatba, daleko od lidí, nejlépe na louce? Žádný problém! Tedy skoro… Romantická představa o svatbě mezi lučními květinami je jistě lákavá. Provedení tak snadné být nemusí, když k tomu navíc ještě chcete i hostinu na stejném místě, mohlo by se to rovnat katastrofě. Zvažte proto, co všechno budete potřebovat zařídit, chlazení nápojů, následný ohřev jídla, místa na sezení, stoly, nádobí.

Pro tyto události se jeví jako ideální food trucktedy auto, které je kompletně vybaveno na vaření kdekoliv. U nás začínají být stále populárnější, a pokud zapadnou do celkového konceptu svatby, máte vyhráno.

Vlastní zahrada

O něco tradičnější bude raut pod širým nebem, který můžete uspořádat jak na louce, tak na vlastní zahradě. V každém případě lze jen doporučit použít party stany, které poslouží jako případná ochrana před deštěm, ale i přímým sluncem.Dobré cateringové společnosti budou mít v nabídce k zapůjčení party stany, ohřívače i další vybavení, které vám pomůže svatební party venku zvládnout.

Svatební menu

Když už máte vybrané místo a zvážili jste rozmary počasí, je na čase se posunout k dalšímu zásadnímu rozhodnutí, a sice k svatebnímu menu a jeho servírování.

Tradiční svatební tabuli s klasickým menu venku nejspíš servírovat nebudete, je proto vhodné se zamyslet nad alternativami. Pro venkovní svatební občerstvení se jeví jako nejvhodnější varianta raut. Konkrétněji teplý a studený raut, kde si každý nabere, co hrdlo ráčí. Studené mísy je vhodné doplnit salátovým barem a pečivem. Pro milovníky sladkého doporučujeme čokoládovou fontánu s ovocem a klasické zákusky. Raut je skvělým řešením i proto, že vám odpadá i starost o personál, který se bude o hosty starat.

Občerstvení by vždy mělo korespondovat s celkovým pojetím svatby a mělo by být vyvážené. Pokud si vy sami nevíte rady se sestavením menu, nebojte se ptát profesionálů, opravdu dobré cateringové společnosti.