Sváteční čas na Chateau Mcely plný rodinné pohody

Tezera Švecová
15. Listopad 2019

Blíží se čas Adventu, Vánoc a Silvestru, oslav spojených s rodinnými tradicemi, času klidu a pohody, sváteční náladou a přelomem do nového roku, který nechává odejít to stará a vítá nové. Právě závěr roku je vyvrcholením mcelské sezóny. Rodinný tým, který čerpá z lásky k tradičním hodnotám, věnuje přípravám mimořádnou péči. Výsledkem jeho snahy a péče je přehlídka toho nejlepšího z gastronomie, designu a tradice.

I když žijeme v 21. Století, stále můžeme advent a Vánoce prožít tak jak je kdysi slavili místní aristokraté a rodiny v mcelských chaloupkách, a to přímo v samotném srdci někdejšího barokního loveckého zámečku, který proměnila jeho majitelka Inéz Cusumano v luxusní hotel.

Oslavte svátky uprostřed zimní přírody, bez nákupní horečky a stresu. Během posledních týdnů v roce budou zámek i park zahaleny do metrů světelných řetězů a ozáří je více než 7 500 žárovek. Stoleté duby, které jsou ozdobou sami o sobě, ponesou na svých větvích svítící lustry. Vší té kráse bude dominovat vánoční strom, který budou zdobit ručně vyráběné české ozdoby Glassor.

ADVENT 30.11. – 22.12.

Aby vám i vašim dětem uteklo rychleji čekání na ježíška, můžete si čas před Štědrým dnem zpříjemnit víkendovými tematickými programy.

Sobota 30.11. Sobota bude věnována Hygge pletení a podívat se můžete na rozsvícení vánočního stromu, zámku i parku. Předvánoční atmosféru krásně doplní prskavky a koledy a těšit se můžete na výborné domácí cukroví, svařené víno a opékání švestek nad ohněm.

Pátek 6.12. V pátek vás čeká charitativní adventní koncert v kostele sv. Václava v Mcelích. Návštěvníci budou mít možnost poslechnout si komorní sbor Musica Festiva di Praga.

Sobota 14.12. V sobotu vás čeká tvůrčí odpoledne, kdy si budete moci nazdobit medové perníčky.

Neděle 8., 15., a 22.12. Připraven bude další hudební zážitek, tentokrát snídaně v doprovodu klavíru.

https://www.chateaumcely.cz/advent

VÁNOCE 22. 12. – 26. 12.

Pokud toužíte po rodinných svátích prožitých s rodinou a nejbližšími bez vánočního shonu a náročných příprav, je pro vás brána Chateau Mcely otevřena dokořán s laskavým a profesionálním servisem. Společně nazdobíte vánoční stromeček, dárky si můžete rozbalit v soukromí vlastních pokojů a ráno vás čeká bohatá snídaně. Chybět nebude ani tradiční mše v kostelíku. Pro ty z vás, kteří rádi tvoříte, bude připraveno zdobení vánočních ozdob a výroba závěsných krmítek pro ptáčky. Čekat na vás bude také projížďka na sáních či v kočáře tažením koňmi a to vše v romantické zimní přírodě.

https://www.chateaumcely.cz/vanoce