Tefal On the Go – skvělé řešení nejen pro smoothie

Klára Kudrnáčová
11. Červen 2018

Mixované koktejly, studené omáčky, polévky, ledová káva a samozřejmě smoothie – to jsou některé z oblíbených produktů, pro jejichž přípravu potřebujete kvalitní mixér. Na trhu se nyní objevil nový kompaktní mixér z dílny známé značky Tefal, jehož celý název zní Tefal On the Go BL1A0D. Jak se při přípravě nápojů osvědčil? Kde jsou jeho výhody a co vše s ním lze dosáhnout?

Nejlepší letní osvěžení

Hladce rozmixované ovoce nebo zelenina jsou pro svoji osvěžující chuť oblíbené již stovky let, v poslední době nicméně zažívají tzv. smoothies novou vlnu popularity a setkat se s nimi můžete prakticky na každém kroku. Vysoký obsah vitamínů, schopnost dodat tělu energii, detoxikační působení, fakt, že zasytí i jako malá svačina či lehký oběd… to vše jsou důvody jeho popularity. I přes snadnou dostupnost ale není nad vlastní smoothie v pohodlí domova.

Mixér Tefal – jak se osvědčil?

Jedná se o poměrně lehký, kompaktní přístroj. Jeho zběžná prohlídka byla tedy velmi rychlá – tělo s motorem, půl litrová plastová láhev a čtyři, opravdu hodně ostré, nože. Použití mixéru je velmi jednoduché, stačí naplnit láhev ovocem, zeleninou či dalšími přísadami dle vlastního výběr, nasadit uzávěr s noži a rozmixovat. Několikrát jsem zkusila mixer potrápit i semínky nebo ořechy, poradil si ale bez problémů i s nimi.

Velmi praktická je plastová láhev, u které stačí uzávěr s čepelemi nožů nahradit uzávěrem standardním a vy si tak své smoothie můžete vzít kamkoliv sebou. Láhev je dokonce vybavená poutkem pro připnutí k pásku apod.

Kompaktní mixér Tefal je kvalitním a užitečným pomocníkem, kterého si díky jeho malým rozměrům můžete snadno vzít i na chatu či do práce. Na závěr si dovolím uvést dva tipy na mé oblíbené smoothies.

 

Banánovo-jahodové smoothie je klasikou – banány, jahody, cukr a mléko (lze nahradit i bílým jogurtem) vytvářejí chuť, které neodolá nikdo z rodiny. Pokud chcete ale zkusit něco méně tradičního, zkuste si smoothie připravit z listového špenátu, zelených jablek, pomerančů a avokáda s přídavkem máty a limetky. Určitě si tuto „Zelenou bombu“ oblíbíte!