Tefal Perfect mix – všestranný pomocník pro vaši kuchyni

Klára Kudrnáčová
26. Červenec 2018

Kuchyně je místo, kde se šikovný pomocník hodí v každém ročním období i v každou denní dobu. Vysokorychlostní mixér Tefal Perfectmix Plus BL811D38 je přesně takovým pomocníkem, který je připraven k akci při snídani, v době oběda i v čase večeře. Univerzální použití, kvalitní zpracování i snadné použití – to by měly být hlavní devízy tohoto mixéru ze stáje slavné značky. Jak ale obstál ve skutečném testu? Je v kuchyni opravdu tak nepostradatelný?

Stolní mixér, který byl předmětem našeho testování, je charakterizován technickými parametry jako je příkon 1200 W, 28 000 otáček za minutu, užitný objem 1,5 litru a 6 čepelí poskládaných do tří úrovní označovaných jako technologie Tripl'Ax. Jedna z prvních věcí, která nás po vybalení mixéru mile překvapila, byla skleněná hlavní nádoba. Oproti klasickému řešení v podobě plastových nádob se jedná o kvalitativně mnohem lepší variantu, neboť umožňuje i mixování horkých polévek apod. Další pochvalu si Tefal zaslouží za skutečně funkční gumové přísavky, ty totiž u mnohých přístrojů fungují spíše symbolicky a přístroj ve skutečnosti nedrží. U testovaného přístroje je ale opak pravdou a mixér se opravdu ani nehne.

Reálné schopnosti mixéru jsme otestovali nejprve na klasickém banánovém koktejlu. Za několik okamžiků jsme měli připravený nesmírně jemný a lahodný nápoj. Stejně dobře si potom Tefal Perfectmix poradil i se zeleninou. Velmi dobře si ale vedl i v případě, že jsme mu k rozmixování dali tvrdší materiály jako oříšky nebo led. Mixovat lze buď manuálním nastavením otáček, nebo prostřednictvím přednastavených programů „smoothie“ a „ledová tříšť“ (třetím programem je potom samočištění). Výhodou přednastavených programů je pak automatické vypnutí po jejich skončení.

Během našeho testování přístroje jsme nenarazili na žádný závažný problém – mixér Tefal Perfectmix je zjevně vyrobený ze špičkových materiálů a díky tomu plní své funkce na výbornou. Současně se velmi snadno ovládá a není náročný na údržbu, skleněnou nádobu lze mýt v myčce a kombinace samočistícího programu s možností vyjmutí čepelí zajistí, že i ony budou pro příští použití dokonale čisté. Ať již jste tak dostali chuť na osvěžující smoothie, chcete nabídnout dětem dobrou ledovou tříšť, potřebujete pomoci s přípravou polévky či omáčky nebo třeba s drcením oříšků pro přípravu moučníku, Tefal Perfectmix Plus je tou správnou volbou.

Francouzská rodinná firma Groupe SEB, na českém trhu známá díky značkám Tefal, Rowenta či Krups, se v rámci svého projektu zavazuje k Opravitelnosti výrobků po dobu 10 let – to platí již pro celých 95 % produkce společnosti.